Monthly Archive: Październik 2019

Jak dopasować stosowne lampy do mieszkania?

lampy dla dzieci
Na co dzień z reguły nie zwracamy wielkiej uwagi na rodzaj lamp. Dopiero gdy coś nie zadziała bądź też gdy mamy w planie odnowienie domu frapujemy się czy nie warto byłoby zamienić stare lampy sufitowe na nowsze, w wyższym stopniu gustowne, pasujące stylem do zmienionych mebli lub nienowiutkich tapet.

W jaki sposób odpowiedni dobór oświetlenia może wpływać na zwykłe życie w domu czy mieszkaniu.

kryształowy żyrandol
Odpowiednie oświetlenie środka domu czy mieszkania ma ogromne znaczenie przy normalnym, codziennym życiu. Wiele osób niewiele zwraca uwagę na to, jakiego rodzaju ma w domu lampy, nie mówiąc już o czymś takim, jak projekt oświetlenia. Zwyczajnie kupują oni lampy, jakie im się zwyczajnie będą podobać i instalują je w miejscu, gdzie uważają że będzie najlepiej.

Szafy wnękowe

szafa z lustrem
Coraz bardziej popularne stają się szafy wnękowe. Jeśli we wnętrzu mamy na nie miejsce to są one lepsze od szaf wolnostojących, gdyż korzystniej eksploatują przestrzeń. Realizowane na zlecenie bardzo dobrze dostosowują się do rozmiarów ścian bądź wnęk. Drzwi do takiej szafy mogą być przesuwane, składane albo uchylane. Najlepsze jednakże to przesuwane, albowiem nie wymagają dodatkowej przestrzeni podczas otwierania, w związku z czym nadają się do ciasnych korytarzy czy niedużej garderoby. Drzwi takie zamieszczone są w jednej płaszczyźnie z powierzchnią ściany dzięki czemu z wnęki nie odstają żadne przeszkody.