Brąz w salonie – świetne rady i sztuczki

<div style="text-align:justify">Brąz to kolor ponadczasowy. Idealnie będzie pasował we wnętrzu salonu, sypialni lub mieszkania. Jeśli chcemy uniknąć pomniejszenia pokoju ciemnym kolorem można wybrać opcję pośrednią – pomalować jedną ze ścian np. czekoladowym odcieniem brązu. </div>

Brąz to kolor ponadczasowy. Dobrze będzie pasował we wnętrzu domu, sypialni lub mieszkania. Gdy chcemy uniknąć pomniejszenia mieszkania ciemną barwą można wybrać opcję pośrednią – pomalować jedną ścianę np. ciemnym brązem.

brązowa ściana

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób możemy podkreślić wybraną część pomieszczenia. Jednak nim zakupimy meble, nie zapomnijmy o reszcie ścian. Najoryginalniejsze aranżacje pomieszczeń powstają ze złączenia kilku kolorów. Z brązem najciekawiej komponują się jego jaśniejsze odcienie, czy spokojna zieleń, beże. Decydując się na odpowiednie kompozycję kolorystyczną, trzeba wziąć pod namysł to, jaki rozmiar ma pokój – by w przypadku niewielki pokój jeszcze bardziej go optycznie nie zmniejszyć.

Gdy już dobierzemy kolorystykę i wyremontujemy mieszkanie musimy nam je umeblować. na ciemniejszej ścianie dobrze będą się prezentować kontrastujące, jasne meble albo narożnik – np. w kolorze kremowym.

Jeżeli szukasz analogicznych wiadomości, co te opisane w tym opracowaniu, to w artykule (http://www.listwy.effector.com.pl/pl/ksztaltowniki-dla-majsterkowiczow-easy/) opublikowanym tu na pewno je odnajdziesz.

Ciemne tło idealnie podkreśli te elementy aranżacji wnętrza. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, by nie ukryć za meblami całości ściany – minie się to z ideą wyróżnienia tej jednej ściany. W jej centralnym miejscu należy także powiesić pojedynczy duży obraz, bądź mozaikę z niewielkich jasnych fotografii w ramkach.

Brązowe ściany w salonie to sposób by przełamać jednolitość pokoju. Pozostałe ściany w jaśniejszym kolorze, powinny dobrze komponować się z ciemnobrązowym deseniem. Pozostaje tylko dobrać meble. Dobrze się będą komponować ciemne brązy, przede wszystkim naturalne drewno w naturalnych: dębu, mahoniu bądź hebanu, które mogą doskonale kontrastować z jaśniejszymi ścianami. By dopasować do białego kompletu wypoczynkowego można dokupić krzesła z takim samym obiciem jak wersalka, czy sofa.