Co powinno się wiedzieć o montażu drzwi?

<div style="text-align:justify">Drzwi są niezwykle istotnym elementem każdego domu. W zależności od ich umiejscowienia, zmienia się ich zadanie, a co za tym idzie wygląd i tworzywo, z którego są wykonane. Drzwi zewnętrzne, prowadzące do wnętrza domu, muszą być bardziej trwałe. Niezwykle ważną funkcję spełniają tu zamki jak również wszelkiego rodzaju zabezpieczenia antywłamaniowe. Dlatego takie są wykonane z grubych, wytrzymałych tworzyw.</div>

Drzwi stanowią bardzo istotny element każdego domu. W zależności od miejsca, w którym się znajdują, zmienia się ich zadanie, a co za tym idzie wygląd i materiał, z jakiego są wykonane. Drzwi zewnętrzne, prowadzące w głąb domu, muszą być bardziej wytrzymałe od pozostałych. Niezwykle istotną rolę spełniają tu zamki oraz wszelkiego rodzaju zabezpieczenia przed włamaniem. Dlatego takie są wykonane z grubych, odpornych surowców.

drzwi Invado

Drzwi wewnętrzne natomiast w większości przypadków nie muszą być aż tak zabezpieczone. Firmy zajmujące się produkcją starają się, by ich towary zapewniały bezpieczeństwo mieszkańcom przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb estetycznych. Innym typem są drzwi stosowane nie w prywatnych domach i mieszkaniach, a w budynkach użyteczności publicznej. Drzwi pasujące do wystawy sklepowej czy innego punktu usługowego będą musiały automatycznie spełniać zupełnie inne wymogi. Można to obserwować w przypadku takich instytucji jak banki czy kantory, gdzie niebezpieczeństwo włamania jest zwiększone. W tego rodzaju miejscach każdy element budynku musi posiadać dużą liczbę zabezpieczeń.

Przygotowania do montażu
Montaż drzwi nie zawsze jest zadaniem skomplikowanym. Poziom trudności zależy głównie od lokalizacji, a co za tym idzie – od modelu wyrobu. Istnieje bowiem kilka rodzajów drzwi, jak również szeroka gama tworzyw, z których będą wykonane. Mogą być to takie materiały jak drewno, a stosuje się różne jego gatunkiużywa się wielu gatunków, tworzywa sztuczne oraz metal. Ważne jest uprzednie ustalenie, w którą stronę drzwi będą się otwierać. Do wprawienia drzwi można wezwać fachowca lub festool narzędzia wynająć firmę. Można także zrobić to samodzielnie. W tej drugiej sytuacji trzeba zdobyć potrzebne środki i narzędzia, do których zalicza się listwy przypodłogowe drewniane firmy Invado, jak również pozyskać informacje na ten temat.

Drzwi D’artagnan Solei

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Montaż
Podstawowym elementem są ościeżnice. To właśnie ościeżnica jest tą montowaną częścią. Na pierwszy miejscu łączy się ze sobą jej elementy. Po wstawieniu ościeżnicy (np. tej): we wcześniej zrobionym otworze, przytwierdza się ją przy użyciu kotw. Nie można zapomnieć o elementach, mających za zadanie tłumić niepożądane dźwięki. Następnie dokonuje się uszczelnienia za pomocą pianki montażowej. Osobnym etapem jest montowanie zawiasów. Istotnym elementem są również listwy przypodłogowe drewniane lub z innych materiałów.