Co wziąć pod uwagę projektując niedużą toaletę?

<div style="text-align:justify">Nieduże przestrzenie zawsze są powodem pewnych kłopotów, gdy mowa o aranżowaniu wnętrza. Jednak każdy problem można rozwiązać przy odrobinie kreatywności i trzymając się łatwych reguł. W jaki sposób zabrać się za aranżowanie niewielkiej łazienki?</div>

Nieduże wnętrza zazwyczaj są powodem pewnych kłopotów, kiedy mowa o aranżowaniu wnętrza. Jednak wszystkie kłopoty można zniwelować przy odrobinie pomysłowości i trzymając się prostych zasad. Jak więc podejść do urządzania małej łazienki?

Mała łazienka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Na samym początku powinniśmy dobrze przemyśleć to, czego właściwie potrzebujemy w łazience. Możliwe, że z pewnych elementów możemy po prostu zrezygnować. Wyjątkowo ważna sprawa to kupno wanny i prysznica. Jeżeli zależy nam na większej ilości wolnej przestrzeni, warto postawić na kabinę prysznicową. Wanna potrafi zająć nawet dwa razy więcej przestrzeni.

Drugą sprawą jest właściwe zaprojektowanie rozłożenia sprzętów. Specjaliści doradzają, by sedes montować naprzeciw umywalki, natomiast wannę lub prysznic przy ścianie prostopadłej. To szczególnie efektywne ustawienie w przypadku niewielkiej, toalety o proporcjach kwadratowych. Gdy natomiast chodzi o meble, to świetnym wyborem jest zamówienie elementów wyposażenia tworzonych pod wymiar. Dzięki temu jesteśmy w stanie o wiele efektywniej wyzyskać małą przestrzeń. Więcej pomysłów dotyczących aranżacji małych pomieszczeń znajdziesz na lovingit.pl (więcej pięknych aranżacji znajdziesz na loving it).

łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Zamawianie fabrycznie produkowanych mebli doprowadzi do tego, że przy ścianach powstaną niewielkie, niezagospodarowane przestrzenie.

Jeżeli użyta w powyższym materiale narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu rozdzielacz do podłogówki podobne porady – one dotyczą zbliżonej tematyki.

A w przypadku niewielkiego wnętrza liczy się każdy centymetr. Zamawianie pod wymiar oznacza nieco większe koszty, ale pamiętajmy, że toaletę wyposażamy na przynajmniej kilka lat.

Na koniec opłaca się pomyśleć też nad kolorami. Poza walorami użytkowymi małego wnętrza, pragniemy także, by miało ono plusy wizualne. Dlatego opłaca się wybierać głównie jasne kolory. Ma to zastosowanie do barwy ścian, ale też materiałów wykończeniowych.