Czemu oświetlenie ledowe stało się tak popularne, jak wykorzystywane są kolorowe taśmy.

<div style="text-align:justify">Oświetlenie typu LED przebojem wdarło się do naszych domów i mieszkań, i wszystko wskazuje na to, że pozostanie tam na bardzo długo. Popularność ledowych źródeł oświetlenia bierze się z kilku rzeczy. Po pierwsze jest ono niesłychanie ekonomiczne.</div>

Ledowe oświetlenie wdarło się przebojem do naszych mieszkań i domów, i wygląda wszystko na to, że zostanie tam na bardzo długo. Zainteresowanie ledowymi źródłami oświetlenia bierze się z kilku rzeczy. Przede wszystkim jest ono niesłychanie ekonomiczne.

Typowe

żarówka led

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com

żarówki większość energii wykorzystują na ciepło, a na światło idzie jedynie niewielka część. Całkowicie inaczej proporcje te wyglądają w przypadków oświetlenia ledowego. Typowa żarówka led e27 o mocy kilku watów ta tak samo dużo światła, co zwykła żarówka o dużej mocy, więc różnica jest naprawdę duża – ​. Jeżeli oprócz tego weźmie się pod uwagę długą żywotność, nawet kilkukrotnie większą od standardowych źródeł oświetlenia, to wychodzi na to, że ledy mają dużą ekonomiczność. Co prawda wielu klientów mogą zniechęcać ceny, rozpoczynające się od piętnastu złotych, jednak po dokładnym obliczeniu wszystkiego okazuje się, że ledowe żarówki są najbardziej opłacalne. Zresztą ostatnio poziom cen się zmniejsza, co także znacząco ma wpływ na zainteresowanie nimi.

Kolejną zaletą oświetlenia ledowego jest to, że daje ono duże możliwości na aranżację. Same żarówki sprzedawane są w rozmaitych odmianach, różniących się barwą światła, przez co każdy mógł będzie wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.Lecz poza tym dużą popularność zyskują ledowe taśmy, jakie da się bardzo ciekawie wykorzystywać. Takie taśmy składają się z dużej liczby niedużych diod, umieszczonych w pewnej odległości od siebie, nierzadko w różnej kolorystyce.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także ten link. Pokrewne treści przeczytasz również tutaj puszman meble tapicerowane.

Jeśli się podłączy do takiego paska transformator led dający zasilanie, to taśma zaświeci przez całą swoją długość – Z takich taśm i pasków bardzo chętnie korzystają architekci, ponieważ dają one naprawdę duże możliwości na aranżacje. Da się je naklejać na schodach czy krawędziach ścian, dają wówczas dyskretne oświetlenie pomagające przy poruszaniu się w domu. Często też pojawiają się pod szafkami kuchennymi czy przy lustrach, ale w praktyce miejsc, gdzie tego typu taśmy mogą zostać wykorzystywane będzie dużo więcej.