Czy dzisiejszy artysta może się sprawdzić w tworzeniu murali?

<div style="text-align:justify">Ważne w każdej kampanii marketingowej, jest przyciągnięcie potencjalnego klienta naszą propozycją. Żeby dobrze <em>sprostać</em> zadaniu, twórcy reklam często wykorzystują znane twarze w swoich reklamach.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">W dzisiejszej reklamie artysta, który jest bardzo wielokrotnie eksploatowany, to twórca słynnych słoneczników.</div>

Ważne w dowolnej kampanii marketingowej, jest zaciekawienie potencjalnego odbiorcy naszą propozycją. Żeby prawidłowo wykonać zadanie, twórcy reklam często wykorzystują znane twarze w swoich reklamach.
W dzisiejszej reklamie artysta, jaki jest niezwykle wielokrotnie eksploatowany, to twórca słynnych słoneczników.

Nie tylko obrazy znanego malarza są wykorzystywane w reklamach, lecz także sama sylwetka malarza. Tylko głowa tego artysty została wykorzystana przez producenta szamponu przeciwłupieżowego, żeby zachęcić interesantów do jego nabywania. Artystami dzisiaj można by określać ludzi, którzy tworzą interesujące reklamy, albo strony internetowe reklamujące jakąś spółkę. Dziś wiele miast także ma kolekcję murali zrobionych przez rzeczywistych artystów. Te miasta to Warszawa, Bydgoszcz czy też Łódź. Co rok są organizowane festiwale, na jakich artyści tworzą swoje następne dzieła. Razem z festiwalem są organizowane różne imprezy kulturalne organizowane dla mieszkańców. Są to warsztaty, pokazy filmowe czy też pikniki artystyczne.
dywan

Autor: HAY
Źródło: Stereodesign.pl
Led

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
W mnóstwa miejscowościach działają biura marketingowe, które całościowo mogą obsłużyć kampanie reklamowe malowaniem murali. Równocześnie mogą wykonywać to w kilku miejscach na terenie całej Polski. Murale są malowane tylko manualnie i to z ogromną precyzją.

Jeśli zaciekawiła Cię taka tematyka, bez obaw sprawdź również to użyteczne opracowanie (https://doubleroom.pl/oferta/tapety/tapety-na-sciane-mlodziezowe), gdyż zobaczysz tam niezwykle atrakcyjne wiadomości.

Skuteczność tego typu promocji jest bardzo duża. Najczęściej murale wykonywane są w miejscach, gdzie każdego dnia przewija się wiele ludzi. Jest więc gwarancja, że reklama tego typu zostanie zauważona przez wielu potencjalnych odbiorców. Zazwyczaj mural posiada niezwykle duże wymiary, więc nie mógłby być niezauważony przez przykładowo pieszych.

Jakby się mogło wydawać tego typu reklama nie jest przeznaczona jedynie dla młodego klienta. Walory artystyczne, jakie ozdabiają ściany wiekowych kamienic powodują, że taka reklama mogłaby być reklamą uniwersalną.