Czy warto inwestować w szafę do zabudowy? Jakie są jej zalety i wady, co powinniśmy wiedzieć?

<div style="text-align:justify">Szafa jest jednym z najważniejszych mebli w twoim domu. To tam przechowujesz całą swoją odzież, które tak starannie wybierasz. Szafa to także inne pomieszczenia, szczególnie kuchnia, w tym miejscu jest nieodzowna. Warto więc dobrze zastanowić się nad doborem owego mebla.<br />Tradycyjne szafy wolnostojące sprzedawane są zazwyczaj razem w komplecie z regałami oraz komodami, tworząc jednolite zestawy do zabudowy wnętrz.</div>

Szafa to jeden z najważniejszych mebli w twoim domu. To tam trzymasz wszystkie swoje ubrania, które tak starannie wybierasz. Szafa to również inne pomieszczenia, szczególnie kuchnia, gdzie jest nieodzowna. Trzeba więc dobrze zastanowić się nad wyborem tego mebla.
Standardowe szafy wolnostojące sprzedawane są przeważnie razem w komplecie z regałami oraz komodami, tworząc jednolite zestawy do zabudowy wnętrz.

moja wymarzona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, jeżeli jest potrzeba zakupu samej szafy, nie będziemy mieli z tym wielkiego kłopotu. Producenci gwarantują wiele modeli, jakie nie wchodzą w skład całości. Jednak czy szafa wolnostojąca jest bardziej odpowiednim rozwiązaniem od takiej do zabudowy? Czym różnią się normalne szafy od takich do zabudowy? Szafy do zabudowy, czyli inaczej wnękowe, to najzwyczajniej szafy robione na wymiar i na stałe, np. szafka na wymiar do kuchni – na wymiar do kuchni. Tego rodzaju mebla nie przesuniesz, gdyż jego cała konstrukcja jest oparta na ścianach i suficie, a co za tym idzie jest do nich umocowana. Szafy wolnostojące, jak sama nazwa wskazuje, stoją osobno i są mobilne, więc zawsze możemy je przesunąć.

Szafy wnękowe przystosowane są do wymagań zamawiającego. Wytwarzane są na wymiar, czyli idealnie dopasują się do miejsca, w którym chcesz je umiejscowić. Nie będziesz mieć kłopotu z brakującymi lub wystającymi elementami. Materiały, z jakich są wykończone, również leżą w gestii zamawiającego. Jesteś w stanie wybrać rodzaj i kolor drewna bądź metalu. Decydujesz, jakie drzwi będą dla ciebie wygodniejsze: przesuwane lub otwierane w tradycyjny sposób.

Zawartość tej szafy, czyli wszystkie półki, przegródki lub wieszaki ustala klient. Dostosuj ich ilość oraz wielkość do swoich potrzeb. Każda półka może mieć odmienną wielkość, a wieszaki mogą być ulokowane na różnych wysokościach. To bardzo komfortowe ze względu na różnorodność wymagań każdego z nas.

Z pewnością jednym z najbardziej znacznych minusów szafy wnękowej jest jej cena. Za szafę do zabudowy powinniśmy zapłacić dużo więcej niż za wolnostojącą. Co więcej, nie można jej już przesunąć, co powoduje, że trzeba być w 100 procentach pewnym tego rozwiązania. Jeśli często zmieniasz wygląd pokoju czy kuchni, to będzie ona raczej kiepskim rozwiązaniem. Szafy wn?Szafy wnękowe szafy wnękowe wrocławziej masywne i mogą prezentować się nieco topornie, a to z powodu przestrzeni jaką zajmują.