Dlaczego głównym źródłem oświetlenia ulicznego i dekoracyjnego jest technologia led?

<div style="text-align:justify">Zapewne nie wyobrażasz sobie wieczornej przechadzki lub nocnego powrotu do domu bez latarni oświetlających drogę. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do oświetlenia ulicznego, że nie potrafimy bez niego żyć w mieście. A czy interesowaliśmy się kiedyś, co tak naprawdę jest źródłem tego światła? </div>

Zapewne nie wyobrażasz sobie wieczornej przechadzki lub nocnego powrotu do domu bez latarni oświetlających drogę. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do oświetlenia ulicznego, że nie wyobrażamy sobie bez niego życia w mieście. A czy myśleliśmy kiedyś, co tak właściwie jest źródłem tego światła?

żarówki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
We współczesnym świecie wszystkie wielkie miasta są rozjaśnione, kiedy zapada zmierzch. Rozświetlone są ulice, place zabaw, fontanny, a także rzeźby i domy. Coraz popularniejsze są ekspozycje iluminacji świetlnych, zwłaszcza zimową porą, w okresie bożonarodzeniowym. Możliwość tę daje technologia LED. Można stosować ją do mini aranżacji świetlnych, jak załóżmy żarówki led g4 a także w gospodarstwach domowych, jak żarówki led e27.

Korzystając z tę technikę uzyskuje się znacznie lepszą jakość strumienia światła oraz zużyje znacznie mniej energii elektrycznej. Można za tą pomocą oświetlić swoje przedsiębiorstwo i jego szyld i powierzchnię obok domu. Stosuje się ją do oświetlenia ulicznego, ogrodowego oraz budowli. Tak, jak wspomniane wyżej żarówki led g4, których używa się w oprawach ozdobnych i sufitowych.

Kiedy będziesz szukać innych tego typu danych na temat podnoszony w powyższym tekście, to wejdź tu listwy wykończeniowe aluminiowe – z pewnością te artykuły także Cię zainteresują.

Dlaczego stosuje się akurat technikę led do oświetlenia ulicznego? Wynika to z głównej zalety tego oświetlenia, a mianowicie mowa o ekonomii.

Żarówki led dają większą oszczędność w porównaniu do reszty używanych źródeł oświetlenia. Pożerają one o wiele mniej energii nadając jednakowy strumień światła. Dodatkowo cechują się ekologicznością. Nie psują one środowiska naturalnego. Nie

żarówki

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com

emitują promieni ultrafioletowych a także promieniowania podczerwonego. Dzięki tworzywom odnawialnym, z których są zrobione, takim jak aluminium nadają się do ponownego przetworzenia. Żarówki led mogą świecić przez ponad 11 lat ciągłej pracy. W porównaniu do innych żarówek nie zmniejszy ich czasu działania częste wyłączanie i włączanie. Są one odporne na nagrzewanie i nadają światło o dowolnych barwach.

W dzisiejszych czasach istnieje znacząco większe zapotrzebowanie na oświetlenie uliczne i ozdobne. Dlatego też ekonomiczność jest niezwykle istotna. Nie bez powodu żarówki led używane są, jako główne źródło światła. Wpływa na to ich duża odporność na warunki meteorologiczne, dzięki czemu, jak w przypadku żarówki led g4 możemy umieścić je w domu, jak i na zewnątrz.