Dom w stylu folk, czyli które akcesoria wykorzystać, by nieco rozweselić wygląd naszego domu

Styl folklorystyczny charakteryzuje się wielością barw i sprintów – dlatego też jest często stosowany w tym celu, aby trochę <strong>ożywić</strong> wnętrze szarego i ponurego domu. Wzory inspirowane ludową sztuką sprawią, że będzie ono wyglądać na bardziej wesołe, co z pewnością znajdzie odbicie w nastroju mieszkających w nim osób. Jakie dekoracje warto wybrać, aby wnętrze naszego domu miało bardziej radosny wyraz?

Folklorystyczny styl charakteryzuje się wielością barw i sprintów – właśnie dlatego jest często używany po to, aby troszkę ożywić wnętrze ponurego i szarego domu. Motywy inspirowane ludową sztuką sprawią, że będzie ono wyglądać na bardziej wesołe, co bez wątpienia znajdzie odzwierciedlenie w nastroju znajdujących się w nim ludzi. Jakie elementy warto wybrać, aby wnętrze naszego domu miało bardziej żywy wyraz?

ogląd - mieszkanie

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com

ElementamiAkcesoriami, na które należy zwrócić wyjątkową uwagę są meble. Warto więc zakupić wygodne pufy ekologiczne czy stoły zdobione folkowymi motywami – utworzą one w domu wyjątkową, domową atmosferę, sprzyjającą pożytkowaniu wolnego czasu w rodzinnym gronie, tylko ekologiczne pufy. Co jest jednakże najważniejsze, pufa folk estetycznie wkomponuje się nie tylko w pomieszczenia utrzymane w tym stylu, lecz także w bardziej klasyczne lub nowoczesne wystroje. Dzięki temu nawet rusztowania fasadowe urządzony w całkiem innym stylu może uzyskać dekoracyjny, folklorystyczny element, który wprowadzi do niego troszkę bardziej radosny klimat. Dodatkowo pufy ekologiczne są najczęściej tworzone z naturalnych materiałów, które są łatwe w pielęgnacji, co stanowi duży plus dla osób ceniących sobie porządek.

wyobrażenie - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pufa folk czy stół zdobiony folkowym motywem nie będą pasować do wystroju naszego pomieszczenia, możemy kupić trochę mniej wyraziste rozwiązania. Ciekawym pomysłem są np. niewielkie obrazki z folklorystyczną tematyką, umieszczone na jednej ścianie w formie niebanalnej kompozycji. Możemy też zastosować doniczki do kwiatów, wykończone barwnymi wzorami, które są inspirowane sztuką ludową i przyrodą. Dodatki te nie będą się rzucać w oczy, jednak zadbają o to, by wystrój domu troszkę się ożywił i nabrał bardziej radosnego charakteru.

Jak można zauważyć wcale nie potrzebujemy drastycznych zmian, by dokonać zmiany wystroju naszego pomieszczenia. Czasami nawet najdrobniejszy szczegół może przynieść pożądany efekt, jeśli tylko właściwie go dobierzemy i ładnie wyeksponujemy na tle zwykłego wystroju pomieszczenia.