Drewniane, pachnące meble kolonialne – poznaj nowe trendy w aranżacji wnętrz

<div style="text-align:justify">Kolonialne meble oraz dekoracje posiadają w sobie pewną magię. Jak żadne inne przenoszą nas w najdalsze rejony świata. Być może to zasługa kolorów, tak różnych od tych do których się przyzwyczailiśmy? Rejonów świata, w którym powstały? Albo zapachu drewna? </div>

Kolonialne meble oraz dodatki posiadają w sobie pewną magiczną moc. Jak żadne inne przenoszą nas w najdalsze rejony świata. Być może to zasługa kolorów, tak innych od tych do których przywykliśmy? Miejsca, z którego pochodzą? Być może zapachu drewna?

Nie ma się co dziwić – drewno egzotyczne ma zdumiewająco ciekawe ubarwienie. Począwszy od ciepłej żółci, ostrej czerwieni przez wszelkie odcienie szarości.

Jeżeli publikowany artykuł pochłonął Cię zupełnie, to sprawdź także odmienny pomocny serwis (https://elektryczne.eu/), który na pewno ma nie mniej absorbujące informacje.

Poza tym, mają też ciekawy rysunek – od dyskretnie rozmytego do bardzo wyraźnych wzorów. To dlatego tak łatwo znoszą rywalizację z popularną sosną czy dębem.

meble do jadalni

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

Fachowcy robią „wielkie oczy”, obserwując obowiązujący w tym stylu miszmasz.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do nowej strony, gdzie wyszukasz pouczające posty – kliknij w link profile aluminiowe do drzwi szklanych.

Takiego połączenia technik i form nie zobaczymy w żadnym innym. W jakich okolicznościach powstał ponadczasowy styl? Styl kolonialny powstawał w czasie, kiedy europejscy koloniści osiedlali się w najdalszych zakątkach świata. Przywozili ze sobą ze Starego Kontynentu meble, zaś tamtejsi rzemieślnicy robili z nich kopie. Wyobraźmy sobie holenderskiego zamożnego kupca, którego domem stają się Filipiny, udaje się do warsztatu prowadzonego przez Chińczyka (to Chińczycy zwykle parali się tam stolarstwem) i zamawia komodę. Takiej samej, jak w Europie, pięknej rokokowej, która przypłynęła z nim zza oceanu. Rzemieślnik naturalnie spełnił zadanie, ale z mahoniu, dodając przy tym orientalne motywy. W Polsce największym powodzeniem cieszą się meble proste, np. meble z Indonezji, których największą ozdobą jest niepowtarzalny kolor i mocny deseń drewna, które można nabyć tutaj .

Drewno orientalne jest również miłe w dotyku. Ława do salonu powstała z oleistego teku, gładkiego jak jedwab mango, lub chłodnego wenge spowoduje, że mieszkanie nabierze zupełnie nowego charakteru.
Meble nie tylko wyglądają nadzwyczajnie. To samo możemy stwierdzić na temat zapachu, który się nad nimi unosi. To won wosków, po których możemy z całą pewnością odróżnić meble kolonialne od tych powstałych w Europie. Wystarczy jeden mebel, aby nuta Orientu unosiła się w całym mieszkaniu. Nie tylko wówczas gdy mebel dopiero przyjechał ze sklepu.