Droga do swojego lokum wiedzie przez bank i markety budowlane.

<div style="text-align:justify">Zakup własnegomieszkania stanowi sen prawie wszystkich młodych osób. Niestety dziś droga wiodąca do spełnienia tego planu jest zawikłana i bardzo wyboista. Dla znakomitej większości jedyną możliwością na zdobycie upragnionego lokum jest kredyt na całe życie. Człowiek, który postanowił w ten sposób podjąć walkę o swoje mieszkanko musi być przygotowany na prawdziwy gąszcz obostrzeń i restrykcji. </div>

Nabycie własnegokawałka podłogi stanowi ambicję niemal wszystkich młodych ludzi. Niestety dziś droga prowadząca do realizacji tego planu jest kręta i mocno problematyczna. Dla znakomitej większości jedyną opcją na zdobycie upragnionego lokum jest hipoteka. Człowiek, który postanowił w ten sposób zawalczyć o swoje cztery kąty powinien być gotowy na prawdziwy gąszcz wymogów i zastrzeżeń.

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Samo złożenie podania o kredyt poprzedzają miesiącezmagań i kompletowania rozmaitych dokumentów, od zaświadczenia o aktualnym zatrudnieniu po deklaracje podatkowe z poprzednich lat. Dopiero po przygotowaniu wszystkich dokumentów i kilku spotkaniach z konsultantem kredytowym bank zainicjuje proces sprawdzania złożonego podania oraz ocenę wiarygodności wnioskodawcy. Przychylna decyzja stanowi uwieńczenie wszystkich wysiłków petenta i rekompensuje mu cały doświadczony przy tym stres. Prawdziwą nagrodą dla osoby, której udało się uzyskać hipotekę jest jednak poczucie posiadania własnego kąta i możliwość zagospodarowania go zgodnie ze swoją fantazją. Nawet w przypadku niewielkiego kawałka podłogi trzeba podjąć ogrom przyjemnych decyzji dotyczących jego umeblowania i zagospodarowania przestrzeni. Apartamenty w nowych budynkach są przekazywane mieszkańcom w tak zwanym stanie deweloperskim. Oznacza to, że w kupionym lokum znajdziemy jedynie gołe otynkowane ściany i wylewki podłogowe, kaloryfery, okna i drzwi prowadzące na klatkę schodową. Jakikolwiek inny aspekt wyposażenia mieszkania spoczywa na barkach jego świeżo upieczonego właściciela.

wydatki mieszkaniowe

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Przed przeprowadzką do swoich czterech kątów każdy z nich będzie musiał rozwiązać mnóstwo niezwykle trudnych dylematów: wanna czy kabina prysznicowa, story czy żaluzje, wykładzina czy parkiet, tapety czy kolor na ścianach. Poza tym czeka ich także wybór mebli, ozdób i dodatków. O skali problemu świadczy choćby łazienka. Planując to pomieszczenie, powinniśmy rozważyć sprawy takie, jak umiejscowienie rur, odcienie kafelków, kształt armatury, odpowiednie meble łazienkowe, oświetlenie luster, a nawet wygląd uchwytu na papier (papier toaletowy duże rolki) toaletowy.