Efektowne wnętrze w barokowym stylu- umeblowanie oraz oświetlenie

<div style="text-align:justify">Kiedy marzymy o tym, by w swoim domu czuć się królewsko można zdecydować się na stworzenie salonu w stylu nawiązującym do Baroku. W obecnych czasach coraz bardziej popularne stało się komponowanie nowoczesnych mebli wraz z barokową stylistyką.</div>

Jeżeli marzymy o tym, żeby we własnym mieszkaniu poczuć się królewsko można zdecydować się na stworzenie salonu w stylu barokowym. W obecnych czasach coraz popularniejsze stało się komponowanie nowoczesnych mebli wraz z barokową stylistyką.

stylowa lampa

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
To co kojarzy nam się z epoką Baroku to najczęściej duża liczba ozdób, złote ramy luster albo przestronne sofy (). Możemy z powodzeniem umeblować w ten sposób na przykład własny salon. W wielu sklepach znajdziemy designerskie sofy, które również doskonale skomponują się z barokowymi dekoracjami. Do kompletu można kupić stolik z wyrzeźbionymi nóżkami. Niezbędnym elementem wystroju będzie oczywiście duże lustro w bogatej, pozłacanej ramie. Możemy także zastanowić się nad umieszczeniem kominka w pomieszczeniu. Istotne jest jednak, żeby jego obudowa była marmurowa albo z innego szlachetnego surowca, który będzie pasował do stylu naszego pomieszczenia. Mile widziane są przeróżne rzeźby a także obrazy w zdobionych ramach, które pięknie udekorują nasz dom.

Gdy chodzi o oświetlenie można zainwestować w lampy kryształowe. Doskonale będą się prezentować kinkiety (polecamy lampki nocne do salonu) jak również żyrandole kryształowe ze złotymi elementami. Istotne jest jednak, by dobrze dopasować rodzaj żyrandola do wysokości pomieszczenia. Gdy mamy niski salon lepiej skupić się jedynie na kinkietach umieszczonych na bocznych ścianach. Kolorystyka salonu powinna być raczej jasna. Idealnie będzie wyglądała biel bądź subtelny beż. Wzorzyste dywaniki czy też wykładziny świetnie będą się komponowały z barokowym stylem pomieszczenia, jednak należy unikać nowoczesnych wzorów a także nasyconych barw, które mogą psuć cały efekt. Urządzając wnętrze dobrze jest poszukać inspiracji wśród zdjęć z tego okresu, aby jeszcze bardziej odzwierciedlić ówczesną architekturę tudzież sposób dekoracji wnętrz. Więcej na .

żyrandol

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
W pięknym, barokowym wnętrzu z pewnością poczujemy się jak w pałacu. Dobrze jest jednak pamiętać, by nie przesadzić z ozdobami i z głową ozdabiać wnętrze. Pomoc projektanta na pewno się przyda, żeby stworzyć pałacowe wnętrze, które jest równie funkcjonalne jak te nowoczesne.