Egzystowanie zgodnie z harmonią, czyli skrótowa rozprawka o metodach doboru i ustawiania mebli w hotelowych pomieszczeniach

<div style="text-align:justify">Feng-shui to termin, który sformułowali Chińczycy wiele wieków wstecz, ale wyznaczone niegdyś reguły ustawiania mebli nadal są w cenie. Wiek XXI, mimo pogoni za wynalezieniem coraz sprawniejszych urządzeń elektronicznych, nie odcina się zupełnie od dziedzictwa kulturowego. Co więcej, słowo naturalny odmieniamy obecnie przez wszystkie przypadki, zatem wykreślenie z listy popularnych wyrazów raczej mu nie grozi.</div>

Feng-shui to termin, który wymyślili Chińczycy wiele lat wstecz, ale wyznaczone niegdyś zasady ustawiania mebli w dalszym ciągu są w cenie. Wiek XXI, pomimo pogoni za wynalezieniem coraz bardziej pomysłowych urządzeń elektrycznych, nie odcina się całkowicie od dziedzictwa kulturowego. Co więcej, słowo naturalny odmieniamy teraz przez wszystkie przypadki, zatem skreślenie z listy popularnych wyrazów raczej mu nie grozi.

Meble do hotelu możemy wstępnie podzielić na dwie grupy: te przeznaczone do pokoi i te, które postawione zostają w recepcji albo w holach. W pomieszczeniach dla gości muszą obligatoryjnie znaleźć się łóżka, ale, o ile to możliwe, można je postawić według zasad feng-shui, czyli tak, aby turyści spali w kierunku północ-południe. Niezbędne są również szafki nocne i niepokaźne szafy na odzież. Przydałby się też stolik oraz dwa albo trzy krzesła.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas meblowania pokoi dla gości nie wolno nam w jakimkolwiek razie zapominać o zasadzie zdrowego rozsądku. Przypomina nam ona o tym, że nadmiar sprzętów bywa przeciwwskazany, a szczególnie trzeba wystrzegać się zbyt dużej liczby bibelotów (zobacz więcej). To właśnie na nich siada najwięcej kurzu. Należy również zwracać uwagę na to, żeby rzeczone tutaj meble do hotelu nie zostały poustawiane przypadkowo – zasada funkcjonalności przypomina nam, że łoża lepiej nie ustawiać tuż obok okna. Deszcz oraz silny wiatr mogą zakłócać niezmącony sen gości.

Natomiast recepcja, która przecież staje się wizytówką całego obiektu, musi prezentować się profesjonalnie. Panie recepcjonistki mają najczęściej wyznaczone miejsce za ladą. To jednak nie wszystko. Zanim wczasowicze udadzą się do swoich kwater, przez chwilę być może będą pragnęli odpocząć po wysiłkach długiej podróży. Dlatego właściciele obiektów kupują także takie meble do hotelu, które znakomicie sprawdzą się w wymienionej powyżej roli – meble kuchnia na wymiar szczecin do hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkowym elementem wyposażenia stają się kanapy, niekiedy nawet skórzane, dwa fotele i niewielki szklany lub sosnowy stoliczek. Można też zakupić tę bardziej oszczędną wersję. A w jej składzie znajdziemy: brązowy stolik wraz z położonymi na blacie materiałami reklamowymi, kilka bądź nawet kilkanaście miękkich krzeseł, komodę, która przywodzi na myśl świetnie znane nam mieszkalne wnętrza. Całości dopełniają niełatwo dostrzegalne detale, czyli dla przykładu stojaki na deszczochrony czy ukryte w kącie pomieszczenia wieszaki na kurtki.