Główny punkt pomieszczenia

<div style="text-align:justify">Każde wnętrze jest inne i każde wymaga odmiennego podejścia. Istnieją mimo tego również uniwersalne reguły, które powinno się stosować za każdym razem, kiedy aranżujemy wnętrze. Jedna z takich reguł mówi, aby zawsze jednoznacznie wybrać centralny punkt w aranżacji, dotyczy to zwłaszcza pokoju gościnnego.</div>

Wszystkie wnętrza są inne i wymagają innego traktowania. Istnieją jednak również uniwersalne reguły, które da się wykorzystywać zawsze wtedy, kiedy wyposażamy pokój. Jedna ze stałych zasad głosi, żeby zawsze wyraźnie wskazać najważniejszy punkt w pokoju, ma to zastosowanie przede wszystkim do salonu.

Aranżacja salonu

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Co może stać się takim punktem? To kwestia wyboru. W każdym razie aktualnie centrum wnętrza jest zwykle telewizor. To ten obiekt przyciąga uwagę w największym stopniu. Tak samo da się spojrzeć na kominek. Co warto wyeksponować w salonie można dowiedzieć się na lovingit.pl (lovingit.pl – miejsce pełne inspiracji).

Sam wybór elementu, do którego dostosujemy aranżację to jeszcze nie wszystko. Tak samo ważna jest kolejność tworzenia projektu. A mówiąc dokładniej – kluczowy obiekt musi stanąć w aranżacji jako pierwszy. Z jakiego powodu jest to tak ważne? Ponieważ wówczas prościej jest dostawiać do aranżacji następne obiekty. Przede wszystkim, kiedy nie jesteśmy profesjonalnymi architektami, tego rodzaju zasady okazują się bardzo praktyczne. W ten sposób unikniemy nieładu i wizualnego fałszu.

Aranżacja salonu

Autor: gamene
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaca się pamiętać, że centralnym punktem ma być obiekt, który rzeczywiście zwraca uwagę. Nie powinna to być stolik, który nie odznacza się pośród reszty elementów wyposażenia. Dobrym pomysłem natomiast na pewno będzie to, by jako centrum wykorzystać ozdobną, rozległą osłonę okna albo klasycystyczną ławę. Wiele zależy od upodobań mieszkańców. Ponadto, centralny element musi dobrze się prezentować. Pamiętaj, że to ten punkt ma za zadanie przyciągać wzrok jako pierwszy. Od centralnego obiektu zależy ogólne wrażenie, jakie zrobi pokój.