Istota mebli przedszkolnych i szkolnych, czyli jak istotne jest dobranie półek i szafek pod dzieci

<div style="text-align:justify">Rozstaw mebli to podstawa w rozplanowaniu układu domu i przechodniości salek przedszkolnych. Jakaż bowiem byłaby taka sala bez krzeseł, ławek i mebli przedszkolnych, a szatnia bez mebli przystosowanych do chowania w nich ubrań? </div>

Rozstaw mebli to podstawa w rozplanowaniu układu domu i przechodniości salek szkolnych. Jakaż bowiem byłaby taka sala bez krzeseł, ławek i mebli przedszkolnych, a szatnia bez mebli przystosowanych do chowania w nich ubrań?

Na tle wzrastania dziecka warto przypatrzeć się jak ewoluują poszczególne meble i krzesła. Wszystko rozpoczyna się w pokoiku dziecka, swoistego okna na świat. Część rodziców zapewnia swoim pociechom pokoik na wyłączność, a gdy te mają kilka lat cieszą się pierwszymi mini-meblami. Takie szafki mają ok. dwadzieścia centymetrów szerokości, a biurko nie ma więcej niż metr wysokości.

Krzesło dla dzieci

Równie niepozorne są pierwsze krzesła dziecięce (odsyłam do źródła). Powinny być nade wszystko bezpieczne i wygodne – małe dzieci skore są do raptownych „wyskoków” z i na krzesło. Nie poleca się dzieciom w tym wieku krzesełek na kółkach, szczególnie w przypadku dzieci wykazujących nadzwyczajną ruchliwość.

Następny jest etap umeblowania przedszkolnego. Rodzice, którzy zdecydowali się na umeblowanie pokoju na tym etapie wzrostu pociechy wybiorą meble przedszkolne (więcej na ). Nie są one przeznaczane bezpośrednio do małych pokojów mieszkalnych w blokach, z racji swojej długości. To typowy kilkumetrowy ciąg półek i szafek dla dwudziestu paru osób uczęszczających na przedszkolne zajęcia i obiady. Dominują tu intensywne kolory i zabawki z podziałem na sektor chłopięcy i dziewczęcy. Do kompletu przedszkolnych mebli dołącza się małe stoliki z krzesełkami do nauki i jedzenia posiłków.

Przedszkole to nie tylko sala sala konferencyjna dolnośląskie do zabawy, nauki i posiłków, ale też szatnia, gdzie dzieci mogą spokojnie przebrać i ubrać się. To tutaj rozpoczynają i kończą każdy dzień swojej przygody z pierwszą pozarodzinną społecznością, to stąd idą dalej w inny świat. Mądrze skonstruowane meble do szatni (link do strony) tylko utwierdzą przedszkolaków w przekonaniu jak należy bezpiecznie i mądrze chować swoje rzeczy.

Walory estetyki, ale również łatwość w posługiwaniu się – tak w skrócie powinny prezentować się praktyczne meble, szafki i półki dla najmłodszych. Jeśli zapewnią one bezpieczeństwo i nauczą młodych nawyku zamykania i zapamiętywania swojej szafki, w szkole nie będą miały problemów z dobieraniem dla siebie krzeseł i mebli klasowych.