<div style="text-align:justify">Rozstaw mebli to podstawa w rozplanowaniu układu domu i przechodniości salek przedszkolnych. Jakaż bowiem byłaby taka sala bez krzeseł, ławek i mebli przedszkolnych, a szatnia bez mebli przystosowanych do chowania w nich ubrań? </div>

Równie niepozorne są pierwsze krzesła dziecięce (odsyłam do źródła). Powinny być nade wszystko bezpieczne i wygodne – małe dzieci skore są do raptownych „wyskoków” z i na krzesło. Nie poleca się dzieciom w tym wieku krzesełek na kółkach, szczególnie w przypadku dzieci wykazujących nadzwyczajną ruchliwość.
Następny jest etap umeblowania przedszkolnego. Rodzice, którzy zdecydowali się na umeblowanie pokoju na tym etapie wzrostu pociechy wybiorą meble przedszkolne (więcej na ). Nie są one przeznaczane bezpośrednio do małych pokojów mieszkalnych w blokach, z racji swojej długości. To typowy kilkumetrowy ciąg półek i szafek dla dwudziestu paru osób uczęszczających na przedszkolne zajęcia i obiady. Dominują tu intensywne kolory i zabawki z podziałem na sektor chłopięcy i dziewczęcy. Do kompletu przedszkolnych mebli dołącza się małe stoliki z krzesełkami do nauki i jedzenia posiłków.
Walory estetyki, ale również łatwość w posługiwaniu się – tak w skrócie powinny prezentować się praktyczne meble, szafki i półki dla najmłodszych. Jeśli zapewnią one bezpieczeństwo i nauczą młodych nawyku zamykania i zapamiętywania swojej szafki, w szkole nie będą miały problemów z dobieraniem dla siebie krzeseł i mebli klasowych.