Jak dobrać najlepszy motyw pościeli dla pociechy?

<div style="text-align:justify">Znakomicie wiesz, jak istotny wpływ na wygląd pomieszczenia mają dodatki, zatem uwielbiasz chodzić po sklepach szukając interesujących wazonów, ładnych firanek oraz przyjemnych dla oka ramek na fotografie. O dodatki należy również zatroszczyć się urządzając pokój swojej pociechy, pamiętając o motywie pościeli, pod jaką twój maluszek będzie każdego dnia zasypiać. Jak wybrać idealny komplet?</div>

Dobrze wiesz, jak istotne dla wyglądu pomieszczenia są dodatki, zatem uwielbiasz chodzić po sklepach poszukując interesujących wazonów, ładnych firanek i miłych dla oka ramek na zdjęcia. O dodatki trzeba także zatroszczyć się urządzając pokój swojej pociechy, nie zapominając o motywie pościeli, pod którą twój maluszek będzie każdego dnia zasypiać. W jaki sposób wybrać najlepszy komplet?

pościel

Autor: Artdecor24.pl
Źródło: Artdecor24.pl
Na decyzję najbardziej wpływa wiek naszej pociechy. Maluchy uwielbiają kolorowe pościele, a szczególnie poszewki w postacie z kreskówek, jakie są aktualnie modne. Jeśli nie możesz zdecydować czy wybrać Kubusia Puchatka, świnkę Peppa, czy może Angry Birds, dziewczynki zawsze ucieszą się z księżniczek, chłopcy zaś z aut. Starsze dzieci z kolei oraz nastolatki mogą chcieć wybrać się z tobą na zakupy, gdyż dokładnie wiedzą, czego chcą. Niektóre mogą przepadać za pościelą z naturalnymi motywami i zechcieć np. pościel w siano bądź z miłym widokiem lasu.

Nieraz wybierane są również motywy ze zwierzętami i poszwy z motywami kosmosu. Pościel pościel młodzieżowa można dobierać do zainteresowań dziecka, jeżeli orientujemy się, co właśnie jest jego największą pasją. Taka pościel będzie wtedy świetnym prezentem, ponieważ zapewni naprawdę dużo radości. Pamiętaj, że poza motywem pościeli nadzwyczaj ważny, a nawet najważniejszy jest materiał, z jakiego jest zrobiona. Najlepsze są naturalne tkaniny, jakie są bezpieczne również dla najmłodszych maluchów oraz nie podrażniają ich delikatnej skóry. Piorąc je w środkach do kolorów przez długi czas zachowasz ładny wygląd pościeli, nie martwiąc się, iż się spierze albo straci swój kształt.

Łóżko z czarną pościelą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze też dobierać modele bez zamków, których ostre zakończenia mogłyby przypadkowo zranić pociechę podczas zabaw w pościeli bądź nawet w czasie snu. Dokup narzutę, w przeciwnym wypadku pościel może szybko się zabrudzić, a należycie dobrana narzuta także może dodać pomieszczeniu uroku. Pamiętaj, żeby wybierać pościel, która spodoba się twojemu dziecku, aby nie miało kłopotu z zasypianiem i budziło się z uśmiechem, słodko tuląc główkę do poduszki. Pójdźcie razem do sklepu bądź spytaj pociechę, pod jaką pościelą chciałoby spać, a nie będziesz mieć dylematu wybierając odpowiednią i błyskawicznie zrobisz zakupy, a jednocześnie będziesz mieć więcej czasu, by spędzić go wspólnie.