Jak dobrać oświetlenie do łazienki?

<div style="text-align:justify">W sklepach mamy bardzo obfitą ofertę lamp i często nie jest łatwo zdecydować się, co najbardziej będzie pasowało nam do konkretnego miejsca. Z tego powodu chcemy przekazać wam parę uwag na temat wyboru oświetlenia do łazienki tak, aby zyskać fajny wystrój przy jednoczesnym komforcie podczas przebywania w niej.</div>

W sklepach mamy bardzo obfitą ofertę lamp i bywa, że nie jest łatwo zdecydować się, co najlepiej będzie pasowało nam do danego miejsca. Z tego powodu pragniemy podać wam parę uwag na temat doboru światła do łazienki tak, by zyskać fajny wygląd przy jednoczesnym komforcie podczas przebywania w niej.

oświetlenie łazienkowe nad lustrem

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą kwestią, na którą powinniśmy wziąć pod uwagę jest fakt, czy nasza łazienka ma okno, jakie będzie dla nas uzupełniającym (a w czasie dnia czasem jedynym) źródłem oświetlenia. W łazience bez okna z definicji powinniśmy zadbać o lepsze oświetlenie. Następna rzecz to gabaryty pomieszczenia – jest to blokowa klitka dwa na dwa metry kwadratowe czy też spory salon (łóżka tapicerowane( kąpielowy? To powie nam, ile źródeł oświetlania potrzebujemy – oświetlenie lustra łazienkowego.

Zacznijmy od światła sufitowego. W sprzedaży mamy do dyspozycji drogie i tanie plafony, klasyczne lub nowoczesne lampy wiszące. Chociaż nieraz decydujemy się na plafon, jednak chcielibyśmy uświadomić was, że nowoczesne lampy wiszące też fajnie nadają się do tego pomieszczenia, ich fantazyjne kształty mogą ekstra udekorować wystrój.

Jeśli wszakże zdecydujecie się na inny typ lampy uczulamy, by sprawdzić, czy wybrane przez was tanie plafony są dostosowane do instalacji w pomieszczeniu o dużej wilgotności oraz jaki typ żarówki da się w nich dać – tak, aby otrzymać odpowiednią ilość światła – zarówno do porządkowania (jak wiadomo to pomieszczenie brudzi się dość mocno), jak i czynności higienicznych Niezależnie od powyższego należy nabyć dodatkowe oświetlenie lustra łazienkowego. Ranny makijaż, golenie czy inne zabiegi upiększające lepiej wykonywać w dobrym świetle.

Oświetlenie lustra łazienkowego może być w formie różnego typu reflektorków, kinkietów, tutaj także mamy do czynienia z obfitością form, materiałów i stylów. Naturalnie lampy powinny pasować do reszty wystroju łazienki, współgrać z armaturą, ceramiką sanitarną i płytkami ceramicznymi na ścianach i podłogach. Gdy jesteście dopiero na początku wyposażania swojej łazienki, można odwrócić sytuację i zacząć od wyboru pięknej lampy, a później na tym motywie oprzeć dalszy wystrój.

lampy w łazience

Źródło: pixabay.com
Przy pomocy wymiany lamp da się też odmienić łazienkę bez konieczności przeprowadzania dużego remontu. Ubogaceni w tę wiedzę bez lęku możecie ruszać do sklepów – tanie plafony.