Jak dobrze wyekwipować umywalnię?

<div style="text-align:justify">Umywalnia to inwestycja na lata. Zastosowanie w niej sprzętów jak też armatury drugorzędnej jakości może narazić nas na poważne koszty połączone z ewentualną wymianą nieefektywnej baterii podtynkowej, czy choćby kompletu odpływowego zabudowanej kabiny prysznicowej albo wanny.</div>

Umywalnia to inwestycja na całe lata. Zastosowanie w niej sprzętów oraz armatury mizernej jakości może narazić nas na poważne koszta powiązane z przypuszczalną wymianą niesprawnej baterii podtynkowej, lub chociażby kompletu odpływowego zabudowanej wanny lub kabiny prysznicowej.

Wybierając artykuły do umywalni trzeba kierować się: wyglądem a także ceną, technologią wykonania, potwierdzeniem, iż wyrób jest zgodny z aktualnymi normami, czasem gwarancji. Dobierając artykuły do łazienki musimy kierować szczególną uwagę na ich pochodzenie, czas gwarancji i sieć serwisową. W łazience wiele elementów, dla przykładu płytki (płytki gresowe na zewnątrz) rustykalne, zamontowanych jest na stałe. Ich potencjalny demontaż może spowodować kucie kafelków czy pozostawienie widocznych dziur w ścianach. Trzeba wystrzegać się nieznanych wytwórców, bo możemy mieć ambaras z elementami zamiennymi. Nierzadko oferowane przez nich towary promocyjne są wytwarzane w krótkich partiach. Uszkodzony zawias bądź pęknięta szyba w kabinie prysznicowej mogą nastręczać wtenczas wymiany całej kabiny i ponownego montażu. W związku z tym przed realizacją kupna warto dowiedzieć się czy konkretny producent ma sieć serwisową w naszej ojczyźnie oraz czy proponuje dojazd do naszego domu i dokonanie naprawy na miejscu.
Kamienica

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dwuletnia gwarancja to minimum jakiego trzeba poszukiwać gdy w grę wchodzi muszla podwieszana.

Pięcioletnia gwarancja na kabinę prysznicową zaświadcza już o ogromnej trwałości artykułu, zaś piętnastoletnia gwarancja na wytrzymałość zabarwienia wannowego akrylu z pewnością sprawi, że białość wanny nie przeistoczy się po roku w żółto-kremowy.