Jak dopasować stosowne lampy do mieszkania?

<div style="text-align:justify">Na co dzień zwykle nie kierujemy dużej uwagi na typ żyrandoli. Dopiero kiedy coś nie zadziała lub też gdy mamy w planach remont mieszkania zastanawiamy się czy nie warto by było wymienić stare lampy sufitowe na nowsze, w wyższym stopniu eleganckie, pasujące stylem do zmienionych sprzętów czy nienowiutkich tapet. </div>

Na co dzień zazwyczaj nie kierujemy wielkiej uwagi na typ żyrandoli. Dopiero gdy coś nie zadziała czy też kiedy mamy w planach odnowienie mieszkania frapujemy się czy nie warto byłoby wymienić stare lampy sufitowe na nowe, w wyższym stopniu eleganckie, zbliżone stylem do zmienionych mebli czy nienowiutkich tapet.

lampy dla dzieci

Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.
Warto nad nowym nabytkiem porządnie się zastanowić, bowiem wybór jest olbrzymi. Dostępne dzisiaj w handlu lampy sufitowe na pewno zaspokoją każdego, nawet najbardziej wybrednego konsumenta (zobacz w APD market). Jeśli przykładowo marzymy aby nasze mieszkanie przywodziło na myśl komnatę magnata, w specjalistycznych sklepach z oświetleniem na pewno znajdziemy właściwe lampy sufitowe przywodzące na myśl żyrandole w Zamku Królewskim doskonale pasujące do naszych sprzętów, (przykładowo replik z XVIII w.). Nasze nowiutkie oświetlenie winno nie tylko pięknie wyglądać, musi być również praktyczne. Podczas doboru trzeba znaleźć „złoty środek” między atutami technicznymi a atutami estetycznymi. Lampy powinny w równomierny sposób oświetlać całe wnętrze. Nic nam po nawet najpiękniejszym żyrandolu, jeśli będzie on świecić w sposób punktowy bądź „pochłaniać” dużą ilość światła. Kolejnym ważnym elementem na jaki musimy zwracać uwagę jest tworzywo z jakiego wykonana jest nasza lampa. W sprzedaży dostępne są lampy sufitowe czy lampy dla dzieci z papierowe, metalowe bądź plastikowe. Te wykonane z papieru zazwyczaj są cudownie barwne, o fantazyjnych kształtach, jednak niestety są one niezwykle delikatne.

lampy sufitowe

Autor: Marta Diarra
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy podczas zamontowywania lub czyszczenia mała nieuwaga, i efektowna z początku lampa w formie latawca może ulec zniszczeniu bądź uszkodzeniu. Lepiej więc wybierać trwalsze materiały, które będą zarazem prostsze w konserwacji.
Podczas gdy kupujemy lampy dla dzieci (duży wybór w APD market), warto (poza ich estetyczną stroną) kierować uwagę na takie szczegóły jak rodzaj żarówki. Ma to niemałe znaczenie wówczas gdy nasza pociecha lęka się mroków, i wiemy iż całe noce będziemy mieć włączone światło. Najlepiej wówczas brać pod uwagę nabycie lampy dla dzieci z żarówką ledową, która będzie pobierała o wiele mniej energii. Zadbamy w tenże sposób i o komfort pociechy i o wysokość rachunków za energie elektryczną.