Jak gospodyni jest w stanie nieco unowocześnić wygląd pokoi, szczególnie gdy mieszka w wiekowym budownictwie

<div style="text-align:justify">Mieszkanie w stuletnim domu zdaje się mieć tyle samo zalet, co wad. Okrągłe wnęki okienne bądź półokrągłe łuki zamiast drzwi dają pole do popisu tym bardziej twórczym umysłom. Wybrane kobiety wcale nie chcą mieszkać w takich zabytkowych wnętrzach. Jeśli jednak nie ma innego wyjścia (np. kupno mieszkania w mieście nie wchodzi w rachubę), to trzeba tak zaaranżować wnętrze, aby nawiązywało swoją prezencją do XXI-wiecznych, a zarazem luksusowych mieszkań. Na takie zadania wcale nie będą konieczne wielkie kwoty pieniędzy. Nawet niewielkie zmiany, wprowadzone dzięki zaoszczędzonym 200 zł, są w stanie zaskoczyć niejednego niedowiarka.</div>

Mieszkanie w starym domu zdaje się posiadać tyle samo zalet, co wad. Zaokrąglone wnęki okienne bądź półokrągłe łuki zamiast drzwi dają pole do popisu tym bardziej twórczym umysłom. Wybrane kobiety wcale nie chcą mieszkać w takich zabytkowych wnętrzach. Kiedy jednak nie ma innego wyjścia (np. kupno mieszkania w miasteczku nie wchodzi w grę), to należy tak urządzić wnętrze, aby nawiązywało swoją prezencją do nowoczesnych, a zarazem luksusowych mieszkań. Na takie działania wcale nie będą konieczne spore kwoty pieniędzy. Nawet drobne zmiany, wprowadzone dzięki odłożonym 200 zł, są w stanie zaskoczyć niejednego niedowiarka.

zasłony

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Najbardziej reprezentatywnym pokojem w mieszkaniu pozostaje salon. To właśnie tutaj przyjmujemy gości, a i nierzadko spędzamy długie zimowe wieczory. Z tego też powodu zasłony do salonu muszą być nieprzezroczyste, aby ludzie spacerujący chodnikiem nie kierowali ciekawskich spojrzeń w kierunku okien. A co zrobić, żeby nasz salon wydawał się bardziej współczesnym pokojem? Jednym z tych najprostszych rozwiązań mogą stać się zawieszone w oknach firanki makarony, które swoim niebanalnym wyglądem sprawią, że wnętrze będzie prezentowało się całkiem odmiennie. A do takich firan świetnie pasują takie zasłony do salonu, które eksponują barwę ścian.

Zasłony trzeba również właściwie dobrać do gabarytów okna.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość informacji na prezentowany temat – odsyłam tutaj (http://i-posciel.pl/koldra-200×220), gdyż znajdziesz tam dokładne dane, które szczególnie Cię zaciekawią.

W wiekowych mieszkaniach zazwyczaj posiadamy niewielkie otwory okienne, a na ich powiększenie decydują się nieliczni – ściany bywają grube, a większe okna w żaden sposób nie podkreślą zabytkowego charakteru budynku. Trzeba zatem radzić sobie inaczej i w takiej sytuacji kupić krótkie firanki makarony w kolorze uniwersalnej bieli, a z nimi idealnie będą łączyć się krótkie zasłony w niebanalne kwiatowe ornamenty. A poza tym zawieszenie zasłon oraz firan sięgających nieco poza parapet przynosi nieoczekiwane korzyści. Pod oknami najczęściej montowane są grzejniki, a jeżeli nie zakryjemy ich jakimikolwiek tkaninami, to w salonie powinno być zimą o dużo cieplej.

Firany, podobnie zresztą jak i te zawieszane w pozostałych częściach domu, są zazwyczaj wykonane z materiałów sztucznych. Niegdyś niezwykle modne były firany, które na całej szerokości miały wyhaftowane różnej szerokości pasy wzorów geometrycznych. Obecnie, aby trochę unowocześnić wnętrze, wystarczy zakupić modele, które prezentują się zgoła w zupełnie odmienny sposób. Możemy się zatem pokusić o firany z delikatnymi wzorami rozrzuconymi po całości.https://www.creoconcept.pl/pl/zespol/ (sprawdź te propozycje)A jeżeli dodatkowo przy produkcji została wykorzystana srebrna nitka, to nasze okno w upalne dni będzie błyszczeć jak łąka pokryta zmrożonym śniegiem.