Jak kupić estetyczną ławę do swojego salonu na długie lata?

<div style="text-align:justify">Wizytówka domu, pomieszczenie dla gości, miejsce reprezentacyjne - jakkolwiek nie określilibyśmy salonu, jest to główny pokój mieszkania, o który dbamy ze szczególnością. Czymże byłby salon bez komponującej się do całości pomieszczenia ławy, na której stawiamy ulubioną kawę, położymy pilota lub kwiatki we flakonie, przy której zjemy smaczny podwieczorek?</div>

Wizytówka mieszkania, pomieszczenie gościnne, miejsce reprezentacyjne – w jakikolwiek sposób określilibyśmy salon, jest to centrum życia mieszkaniowego, o który troszczymy się szczególnie. Czymże byłby salon bez wkomponowanej w jego całość ławy, na której postawimy ulubioną kawę, położymy gazetę lub kwiatki we flakonie, przy której zjemy smaczny podwieczorek?

wazony

Autor: Ter Steege Poland

Ława do salonu to obowiązkowy mebel, bez którego to pomieszczenie traci swoją urokliwość. Nie chodzi tylko i wyłącznie o przygryzki i pozostałe towarzyszące lokatorom dodatki – no bo gdzież jak nie na blacie salonowej ławy spotykają się ręce podejmowanych gości? Dokładnie na ławie, która, jak przystało na centralny punkt salonu, powinna być elegancka i dostosowana do klimatu pomieszczenia.

Kupno ławy do salonu nie jest sprawą do zbagatelizowania czy potraktowania przez przysłowiowe przymrużenie oczu. Dobrze jeśli wstawiany stolik (zobacz stoliki kawowe drewniane klasyczne) jest wizytacyjny i praktyczny jednocześnie. Ważne by ława nie przyciągała zbyt wielkiej uwagi, a jednocześnie była wygodna dla odwiedzających. Nie zaleca się eksponowania pomieszczenia ławą, kontrast tego mebla z resztą (szafy, garderoba) mebli, sprawia nie najlepsze wrażenie. To właśnie ławę dostosowuje się do łóżka, mebli stojących przy ścianie, w końcu koloru ścian. Jej ustawienie dostosowuje się też do stojących w pobliżu puf, czyli siedzisk dla domowników i podejmowanych przez nich gości. Interesujące pomysły znajdziesz tutaj: .

Dobrze gdy ława do salonu nie rzuca się zbytnio w oczy, ale optycznie stanowi centrum orientacyjne. Dzieje się tak z prostego powodu. Dobre rozlokowanie w salonie wymaga przestrzeni wokół ławy aż do pozostałych mebli. Ciasne przejścia to wróg komfortu przez którą salony tracą ten urokliwy klimat (kojarzone są właśnie z większą powierzchnią niż inne pomieszczenia).

Stół z laptopami i dokumentami

Autor: Kennisland
Źródło: http://www.flickr.com

Ławy często kupowane przez klientów są wykonane z drewna, szkła ewentualnie obu komponentów. Pierwsza wersja stosowana jest zgodnie z zasadą kompletowania salonowych mebli. Ławę dostajemy albo w komplecie z meblami salonowymi, albo samą, z dokładnym barwy mebli. Natomiast ławy ze szkła sprawiają wrażenie bardzo eleganckich, podkreślają rangę salonu i wizję pomieszczenia. Mają jednak kluczową wadę – są podatne na stłuczenia. Oba rodzaje ław można pogodzić kupując mebel drewniano-szklany.