Jak ładnie urządzić własną łazienkę?

łazienka
Od momentu gdy kąpiel kojarzy się nie tylko z dbaniem o higienę, lecz i przyjemnością, łazienka zaczęła pełnić funkcję reprezentacyjną w naszych domach. Początkowo, traktowano ją niesprawiedliwie – nie przykładano wagi do jej wystroju czy aranżacji. Również nie oczarowywał jej metraż. Na dzień dzisiejszy, jest przestronna i zaaranżowana przez najlepszych projektantów, przeważnie przeistacza się w domowe SPA.

Autor: TECE

Urządzając łazienkę, nie możemy nic zostawić przypadkowi. Cała aranżacja powinna być spójna i przemyślana. Jak najbardziej łazienka ma być także praktyczna, w związku z tym tak wielkim powodzeniem cieszy się od lat stelaż podtynkowy przy montowaniu urządzeń sanitarnych. Umożliwia większą swobodę aranżacyjną i usprawnia utrzymanie łazienki w czystości.

W wystroju łazienki istotną rolę odgrywa armatura, która mówi o charakterze funkcjonalności pomieszczenia. Przedmiotem naszego zainteresowania stają się zatem baterie prysznicowe, umywalkowe i bidetowe. Oprócz wyglądu, ważny jest forma montażu i to z czego zostały wykonane. Baterie to zakup na długi czas, więc nie możemy podejmować decyzji pochopnie. O walorach kabin prysznicowych wszyscy wiemy, ale zdajemy sobie z nich sprawę szczególnie w godzinach rannych, gdy szybki prysznic orzeźwia nas i dostarcza nam zastrzyku energii na cały dzień.

Kabina prysznicowa jest doskonałym dodatkiem wnętrza łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, nie pozbawiając nas przy tym przestrzeni. Wiele modeli zaopatrzonych jest w dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie mają pojęcia. A warto się nad nimi zastanowić, gdyż mają one wielki wpływ na wygodę w użytkowaniu, np. na łatwość utrzymania kabiny w czystości. Oferta kabin jest tak bogata, iż zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów.

prysznic
Autor: Grohe
Źródło: INTERNITY

W pokoju kąpielowym, bo tak dziś tytułujemy łazienkę, wanna cały czas pełni najważniejsze funkcje. Aranżujemy w niej wspólne kąpiele, organizujemy zabawę dla dzieci czy odprężamy się po ciężkim dniu. Ciepła kąpiel w komfortowej wannie „z bąbelkami”, wypełnionej wodą, przy blasku świec, czy cichym dźwięku subtelnej muzyki, to najlepszy wypoczynek i relaks, bez konieczności opuszczania mieszkania.