Jak mieszkać w najwyższym stopniu komfortowo? Jak czuć się najlepiej we własnym domu? Jak się okazuje odpowiedź jest dość oczywista

<div style="text-align:justify">Jedna z ważnych reguł głosi, że jeśli chcemy mieć udane życie powinniśmy wygodnie żyć, pięknie, a co najważniejsze zgodnie z naszymi gustami. Na nic zdają się mody, gdy nie będziemy urządzać w stylu, który nam się podoba, w którym czujemy się zdecydowanie najlepiej. Pamiętajmy więc, że pierwsza zasada odpowiedniego wystroju mieszkania czy domu, to ta która głosi, że trzeba myśleć przede wszystkim o sobie i swoich potrzebach. Oczywiście, mając rodzinę, należy również uwzględnić wszelkie ich sugestie. Niemniej, niektórzy zatrudniają dekoratorów wnętrz, aby ktoś zrealizował ten plan za nich. To nie zawsze zdaje egzamin.</div>

Jedna z ważnych zasad donosi, że jeśli chcemy mieć pełne sukcesów życie powinniśmy wygodnie żyć, pięknie, a co najważniejsze wedle naszego gustu. Na nic zdają się mody, gdy nie będziemy urządzać w stylu, który się nam podoba, w którym czujemy się zdecydowanie najlepiej. Pamiętajmy więc, że zasada pierwsza odpowiedniego urządzania mieszkania czy domu, to ta która głosi, że musi myśleć przede wszystkim o sobie i swoich potrzebach. Oczywiście, jak mamy rodzinę, to należy też uwzględnić ich wszelkie sugestie. Niemniej, niektórzy zatrudniają dekoratorów wnętrz, aby ktoś zrealizował ten plan za nich. To się często nie udaje.

Warto jednakże dodać, że dobrze wyszkolony dekorator skupi się na żądaniach klienta, może i doda coś od siebie czasami, no przecież jest fachowcem, ale później już dostosuje te sugestie do wymagań swojego klienta. Taka osoba wie, czy konkretne kinkiety (polecamy kinkiety do łazienki) do przedpokoju czy kinkiety dla dzieci to dobry pomysł, a może nie za bardzo. Czytaj też .

Potrafi też zdefiniować odpowiednio i wyartykułować potrzeby, o których wiemy, ale nie potrafimy ich przełożyć na język, jakim posługuje się on. Podobnie, taki specjalista będzie dokładnie wiedział, jak rozkład pokoi będzie najlepszy, żeby było ładnie, modnie, ale co najważniejsze wygodnie dla nas i dla całej naszej rodziny. Zamiast kinkietów może przykładowo zaproponować nowoczesne lampy dla dzieci (). Może tak samo zaproponować wiele innych dobrych rozwiązań w kuchni czy łazience, czy w miejscach, w których zupełnie nas to zaskoczyło, a które świetnie będą pasować do naszego stylu.

Jednocześnie, może jesteś kimś, kto nie chce wynajmować nikogo do aranżacji wnętrz, bo wie dokładnie, jak chce, żeby wyglądało mieszkanie. W tym wypadku próbuj, przecież to Ty będziesz tam mieszkał, więc znasz dobrze swoje priorytety. Jak pokazuje praktyka wielu ludzi naprawdę ma zmysł aranżacyjny, więc nie muszą oni wynajmować fachowca w tej dziedzinie. Większość jednak, jeśli naprawdę chce wycisnąć jak najwięcej z możliwości swojego mieszkania, powinna zaufać osobie, która się na tym zna.
Czytaj też