Jak odpowiednie rozwiązania w urządzeniu biura mogą w dodatni sposób wpłynąć na rozwój firmy i zadowolenie personelu.

<div style="text-align:justify">Coraz więcej firm powierza specjalistom w dziedzinie architektury wnętrz zaprojektowania swego biura. Niejednokrotnie już pracodawca całkiem zmienia przekonanie na temat wpływu otoczenia na samopoczucie pracownika. Okazuje się, że wydajny pracownik to przede wszystkim szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na oryginalne wnętrza i nowatorskie rozwiązania, które mają umilić czas spędzony w pracy. </div>

Coraz więcej firm zawierza specjalistom w dziedzinie architektury wnętrz zaprojektowania swojego biura. Niejednokrotnie już pracodawca całkiem zmienia przekonanie na temat wpływu otoczenia na samopoczucie pracownika. Okazuje się, że wydajny pracownik to przede wszystkim szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na niepowtarzalne wnętrza i nowatorskie rozwiązania, które mają umilić czas spędzany w pracy.

akcesoria biurowe

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com
Biuro winno być wizytówką firmy. Urządzając współczesne biuro (Polecamy małe biuro do wynajęcia warszawa) trzeba skupić się na branży danej firmy, charakterze właścicieli oraz charakteru jaki firma reprezentuje. Dzisiaj możemy z pewnością wykreować biuro, które będzie połączone z designem, indywidualizmem i ekstrawagancją. Biuro winno robić przede wszystkim znakomite wrażenie na klientach odwiedzających je. Dzięki dobrej aranżacji lokalu, odzwierciedlającej charakter biznesu, klienci z większą chęcią zaufają i skorzystają z twoich usług, zwłaszcza jeśli będziesz w posiadaniu profesjonalnego sprzętu (tutaj kilka przykładów: projektory i urządzenia prezentacyjne).

pracownicy w biurze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

W nowoczesnym biurze ważni są ludzie którzy tam pracują. Inaczej urządzimy lokale dla osób pracujących w branży artystycznej, grafików, projektantów, a inaczej dla księgowych czy prawników. Ważne jest, by osoby pracujące tam, mogły identyfikować się z miejscem pracy. Powierzchnia powinna pobudzać dodatnio do funkcjonowania. Jasne przestrzenie z mocnymi akcentami kolorystycznymi dają nowoczesny charakter i design. Urządzając biuro, trzeba pamiętać o tym, co ma sobą reprezentować. Na przykład lokal z akcentem francuskiego glamour to rozwiązanie na nowoczesne biuro. Przeważają tutaj monochromatyczne barwy: biały, czarny i szary. Niewielka ilość energetycznej czerwieni dodaje całości designerskiego akcentu. Jedna ze ścian może zostać ozdobiona strukturą imitującą beton. Na jej tle możemy ustawić oryginalne biurko o lśniąco białym blacie. Do tego obraz z czarno-białej ceramicznej mozaiki sąsiadujący z czarną ścianą malowaną farbą tablicową. Białe meble dyskretnie wtopią się w tę wysmakowaną scenografię, którą podkreśla sceniczne oświetlenie. Przy urządzaniu biura warto przejrzeć takie źródła jak – link do strony.

Kolejną propozycją może być podobnie nowoczesne i designerskie biuro ale pachnące surową Skandynawią. Styl dostosowany do pomalowanej na biało dębowej podłogi. Do tego nietuzinkowe, piękne schuttersy, kamienna ściana również w bieli. Jedna ściana może być ozdobiona mocnymi, graficznymi czarno-białymi pasami, wślizgującymi się na podłogę. Starczy jeden soczysty limonkowy kolor np. na starych drzwiach. Resztę stanowić będą wysmakowane dodatki: lampy, oryginalna biała sofa i praktyczny w tym wnętrzu telewizor. Jako silny akcent, można jedną ścianę zamalować na czarno farbą tablicową. Dodatkowa powłoka farby magnetycznej stworzy nam powierzchnię, po której możemy pisać nie tylko kredą, lecz również przyczepiać magnesem kartki. Można wydzielić również kącik wypoczynkowy. Dwa miękkie fotele w kolorze kamiennego beżu oraz oryginalny regał. Wiele osób mówi, że minimalizm i prostota daje poczucie nowoczesności.