Jak ozdobić ściany w mieszkaniu? Atrakcyjne podpowiedzi.

Fototapeta
Tapety i fototapety zaistniały jako dość popularny element wystroju mieszkań w końcówce lat 80-tych i z początkiem lat 90-tych minionego. W pewnym momencie nawet eleganckie miejsca publiczne zaczęły ozdabiać ściany swoich wnętrz fototapetami. Nieco później widok pasma górskiego czy lasu na całej ścianie przestały być modne i nastała era jednolitych ścian lub zestawiania 2 kolorów farb w jednym pomieszczeniu.

Miasto na fototapecie
Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie fototapety wróciły do łask. Dlaczego? Fototapety robią furorę w aranżacji nowoczesnych wnętrz, ponieważ liczba wzorów jest oszałamiająca, ich wybór jest bardzo szeroki i można zamówić w internecie i różne rozmiary (nawet w jakichś niestandardowych wymiarach). Jeśli ktoś nie przekonuje się do fototapety na całej ścianie, może zdecydować się jedynie na część do udekorowania.

Zaciekawił Cię taki tekst? To świetnie, ale kliknij ten odnośnik, gdyż oprócz tego przygotowaliśmy także inny tego typu materiał, który warto zobaczyć również.

Do pokoiku dziecięcego warto zamówić fototapetę z bohaterami bajek w radosnych barwach albo delikatną, w pastelowych odcieniach, ze wzorem pasującym do dziewczynek albo chłopaków – fototapety z Fixar.

Oferta fototapet kierowanych do nastolatków jest ogromna – począwszy od dostosowanych do obszaru zainteresowań, inspirujących fotosów, po fototapety uliczki greckich czy portugalskich dzielnic albo fototapety z fotografiami popularnych cudów świata. Jest także całkiem sporo zabawnych lub edukacyjnych wzorów, jak na przykład tablica Mendelejewa lub szkielet człowieka.

Wybór jak zawsze należy do konsumenta, ale dobrze jest pamiętać, iż tego typu fototapeta może dość szybko się znudzić. Do pokoju dziennego albo sypialni wzór wybieramy bardzo rozważnie – musi być dopasowana kolorystycznie, pasować do klimatu całego mieszkania i nie przytłaczać swoją wielkością. Motyw fototapety uliczki albo europejskiego zabytku jest bardzo uniwersalny, lecz jeżeli podobają nam się mocne kolory i nasz salon urządzony jest w intensywnych kolorach, można zdobyć się na coś oryginalnego.

Sypialnia musi mieć charakter wyciszający, dlatego fototapeta secesyjna, delikatne zawijasy, kwiatki, rozgwieżdżone niebo powinny zdać egzamin.

Poczytaj więcej w treści (https://belbazaar.pl/stoly-debowe/571-stol-debowy-rozkladany-gemini-belbazaar.html) innego tego typu postu – są tam opublikowane bardzo praktyczne dane, które na pewno wykorzystasz w praktyce.

Naklejki, obrazki i zdjęcia w ramach to ważne ”składniki” aranżacji pomieszczeń, lecz dopiero fototapeta nada całemu wnętrzu wyjątkowego klimatu. Najnowsze propozycje są bardzo trendy.