Jak ożywić wnętrze kreatywnie i interesująco? Może fototapeta? Sprawdzi się w każdym miejscu

<div style="text-align:justify">W ostatnich latach fototapeta powróciła do łask w zakresie wystroju wnętrz. To forma „urozmaicenia” wnętrza. Mamy prawdziwy wybór jej użycia w każdym miejscu. Różnego rodzaju pejzaże, zwierzęta, wzory, zdjęcia wielkich metropolii bez trudności odnajdziemy w propozycjach fototapet. Od tych kolorowych po biało-czarne. Jednym słowem wszystko, czego pragniemy. Na ścianie nawet możemy umieścić fototapetę ze swojego archiwum zdjęć (pod warunkiem, że zdjęcie jest zrobione w dobrej jakości).</div>

W ostatnim czasie fototapeta wróciła do łask w zakresie wystroju wnętrz. To pewien typ „urozmaicenia” wnętrza. Posiadamy więc pokaźny wybór jej zastosowania we wszystkich pomieszczeniach. Różnego rodzaju pejzaże, natura, wzory, zdjęcia ogromnych miast bez trudności odnajdziemy w ofercie fototapet. Od tych kolorystycznych po biało-czarne. Jednym słowem wszystko, co chcemy. Na ścianie nawet możemy umieścić fototapetę z własnego archiwum zdjęć (pod warunkiem, iż zdjęcie jest wykonane w dobrej jakości).

fototapety

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta może właściwie odzwierciedlać nasze zainteresowania, czy również styl właścicieli mieszkania. Wielkim plusem jest również oryginalność fototapety – odważny wzór ożywi ponure, chłodne ściany. Jednocześnie korzystnie wiedzieć, iż to odpowiednie rozwiązanie na optyczne powiększenie albo zmniejszenie pomieszczenia. Papierowa fototapeta jest cienka i mało odporna na wodę. Co więcej powinniśmy ze sporą dokładnością umieszczać ją na ścianie i jednocześnie najbardziej korzystnie kleić ją „na zakładkę”, aby efekt był pozytywny.

Tak samo wymaga tego fototapeta foliowa. Obie należy aplikować na gładkich i czystych na przykład od kurzu ścianach, bo każda nierówność może odkształcać się na fototapecie. Fototapeta lateksowa jest grubsza od papierowej, dzięki czemu ściana, na której będzie umieszczana nie musi być idealnie gładka. Spokojnie ten rodzaj fototapety zakryje drobne niedoskonałości.

Korzystnie pamiętać, że na ścianie gładkiej razem z klejeniem „na styk” będzie prezentowała się idealnie. A jaki rodzaj tapety dobrać do wilgotnych pomieszczeń, w stylu fototapety do kuchni? Bez wątpienia tapeta z winylu. Jest ona jednocześnie odporna na wilgoć czy tłuszcz. Bez kłopotu przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściana „oddycha”. Ta fototapeta jest bardziej gruba od wcześniej wymienionych modeli. Więcej ofert: fototapety.

Zainteresował Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to śmiało przeczytaj też to unikalne źródło (http://www.z-nami.eu/czy-wynajmujacy-moze-wejsc-do-mieszkania-w-celu-kontroli/). Zwyczajnie kliknij tu a z pewnością się nie rozczarujesz!

Sypialnia, fototapeta w kwiaty

Autor: demur.pl
Źródło: demur.pl

Z całą pewnością przykryje nierówności ścian, a co więcej można wybrać jej strukturę : bardziej delikatną lub przypominającą w dotyku piasek. Jest stosunkowo bezproblemowa w położeniu na ścianę – w tej sytuacji tylko na ścianę umieszczamy klej, sama fototapeta pozostaje sucha, w odróżnieniu do papierowej lub lateksowej, jakie należy również posmarować klejem. Jak więc widzimy możliwości w tej dziedzinie są duże, więc mamy wybór. Jednakże do łazienki czy kuchni koniecznie należy wybrać fototapetę winylową.