Jak sobie zapewnić zdrowy sen

<div style="text-align:justify">Porządny sen jest nam bardzo potrzebny do normalnego funkcjonowania. Powinniśmy poświęcać na tę potrzebną czynność najlepiej 8 godzin. Jednakże w dzisiejszych czasach rzadko nam się to udaje. Żyjemy w ciągłym pośpiechu. Najpierw praca, później zajęcia domowe i opiekowanie się dziećmi. Czasami nie mamy nawet chwili na swoje drobne przyjemności, takie jak czytanie ulubionej książki, czy obejrzenie dobrego filmu, nie wspominając tym bardziej o pielęgnowaniu własnych zainteresowań. Zazwyczaj w weekend zamierzamy to nadrobić i odpocząć na cały tydzień. Niestety, to w ten sposób nie zadziała. Nasz organizm domaga się regularnego odpoczynku, by mógł się regenerować. Dlatego powinniśmy się postarać, aby chociażby te parę godzin snu były niezmącone i przyjemne.</div>

Porządny sen jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Powinniśmy przeznaczać na tę ważną czynność najlepiej 8 godzin. Jednak w dzisiejszych czasach rzadko nam się to udaje. Funkcjonujemy w ciągłym pośpiechu. Rano praca, później zajęcia domowe i opiekowanie się dziećmi. Zwykle nie mamy nawet czasu na swoje drobne przyjemności, takie jak czytanie ulubionej książki, czy obejrzenie dobrego filmu, nie wspominając już o rozwijaniu własnych zainteresowań. Przeważnie w wolne dni próbujemy to nadrobić i wyspać się na cały tydzień. Niestety, to w taki sposób nie zadziała. Nasze ciało potrzebuje regularnego odpoczynku, aby mógł nabrać sił. Dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby chociażby te kilka godzin snu były spokojne i przyjemne.

Materace Janpol

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Bardzo ważne jest otoczenie, w którym zasypiamy. Dlatego aranżacja sypialni to wyjątkowo poważna rzecz. Najważniejszym meblem w tym pokoju jest bez wątpienia łóżko. To właśnie ono może zapewnić nam odpowiedni i zdrowy sen. Jeżeli jednak jest źle dobrane, to nawet jeśli będziemy spać te przepisowe 8 godzin, budzimy rankiem niewyspani. Podstawa to wygodny materac. Równie istotne są też wkłady łóżkowe. Na te dwa elementy trzeba zwrócić szczególną uwagę, wybierając łóżko.

Meble do sypialni najlepiej brać w komplecie z łóżkiem, wtedy unikniemy stylizacyjnego chaosu. Sypialnia to miejsce, gdzie powinna panować wyjątkowa harmonia. Zatroszczmy się o to, aby zawsze gościł tam ład i porządek. Im mniej będzie w tym pomieszczeniu niepotrzebnych przedmiotów, tym lepiej dla nas. Nie przesadzajmy z ilością ozdób, inaczej zagracimy naszą sypialnię i nie będziemy mogli się skoncentrować na wypoczynku. Ściany pomalujmy w ukochanym odcieniu, który będzie pasował do naszego charakteru. Osoby impulsywne powinny zdecydować się na mocne barwy, natomiast jednostki romantyczne będą się zdecydowanie lepiej czuły w jasnych wnętrzach. Powinniśmy postawić na parapecie kwiaty w doniczkach. W tym pomieszczeniu idealnie sprawdza się aromatyczna lawenda, której przyjemny zapach (polecamy – yankee candle kominek galeria decor) pomoże nam bez problemu zasnąć.