Jak szybko i elegancko urządzić łazienkę?

<div style="text-align:justify">Budując dom jednorodzinny nadchodzi chwila, kiedy należy pomyśleć o łazienkach. Najodpowiedniej jest, mieć w domu dwie łazienki. W jednej łazience możemy umiejscowić prysznic, toaletę - w drugiej. Koncepcji jest tyle, ile firm projektowych, czyli niezwykle dużo. W większości wypadków wybieraną myślą jest projekt dwóch osobnych łazienek.</div>

W czasie budowy domu jednorodzinnego nadchodzi pora, kiedy należy pomyśleć o urządzeniu łazienek. Najprawidłowiej jest, mieć w domu dwie łazienki. W jednej z łazienek możemy umieścić prysznic, toaletę – w drugiej. Pomysłów jest tyle, ile projektów dostępnych na rynku, czyli niezmiernie dużo. W większości wypadków wybieraną koncepcją jest projekt dwóch łazienek.

Prysznic, brodzik Conoflat czarnym Lava

Autor: Kaldewei
Źródło: Kaldewei
W jednej z łazienek znajdują się muszle, w kolejnej – kabiny prysznicowe. Takie założenie okazuje się o sporo bardziej estetyczniejsze, niż usadowienie tym samym pomieszczeniu sedesu i kabiny prysznicowej. Jak wiadomo, po załatwieniu spraw pierwszej potrzeby, spuszczamy wodę, w całej toalecie rozprzestrzeniają się niewidzialne bakterie.

Można sobie wyobrazić, jak te bakterie przedostają się do wewnątrz kabiny prysznicowej. Skutkiem tego właśnie lepiej jest umieszczać kabiny prysznicowe w osobnej łazience. W dzisiejszym świecie dostępne są kabiny prysznicowe koliste, półokrągłe, natryskowe, kabiny z wannami itd. Podaż jest, możesz wybrać według własnego gustu. Jeżeli nie masz pojęcia, jak urządzić ubikacje – przejdź tutaj, skorzystaj z usług projektanta wnętrz. Jeżeli mieszkasz w bloku, nie zapominaj o rurach, które są pod brodzikiem. Jeśli blok ma w projekcie klasyczny układ rur, nierzadko dochodzi do zalewania mieszkań. Sąsiad z góry zalewa mieszkańca z dołu. Jak to się dzieje?

Oczywiście z przyczyny nazbyt małej rozpiętości rury, która jest pod brodzikiem. Gdy bierzemy kąpiel i dajemy duży natrysk, woda gromadzi się przed rurą jak przy tamie. W wyniku tego woda przecieka przez sufit do sąsiada z dołu. Oczywiście ubikacje tworzone w nowych blokach na ogół posiadają poprawny układ rur.

Powinno się dodać, że współczesne kabiny prysznicowe mają elektroniczne sterowanie, możemy ustawiać natężenie natrysku. Bez wątpienia nowoczesne kabiny prysznicowe są nieco droższe, jednakże kupując nowiutką kabinę, zapewnisz sobie luksus i bezpieczeństwo kąpieli na wiele lat.