Jak urządzamy dom to pomysłowo i bez zbędnej kompozycyjnej przesady. Jak to zrobić?

<div style="text-align:justify">Perfekcyjne urządzony dom to nie tylko miejsce, w jakim każda rzecz ma swoje przeznaczenie, to też konkretna przestrzeń, gdzie jesteśmy w stanie użyć swojej wyobraźni do wykreowania niesamowitego miejsca. Z jednej strony trzeba więc myśleć perspektywicznie, a przede wszystkim praktycznie, czyli trzeba stworzyć mieszkanie kompletne. Z drugiej zaś strony, nasze mieszkanie powinno być wyjątkowe, to oznacza, iż powinna występować w nim cząstka nas samych, naszego gustu, naszych pasji i najlepszych praktyk wedle naszego mniemania. Jak to osiągnąć?</div>

Wspaniale urządzony dom to nie tylko miejsce, gdzie każda rzecz ma swoje przeznaczenie, to też pewna przestrzeń, w której można użyć swojej wyobraźni do stworzenia niesamowitego miejsca. Z jednej strony należy więc myśleć perspektywicznie, a przede wszystkim praktycznie, czyli należy stworzyć mieszkanie kompletne. Z drugiej zaś strony, nasze mieszkanie musi być wyjątkowe, to oznacza, iż powinna występować w nim cząstka nas samych, naszego gustu, naszych zainteresowań i najlepszych praktyk według naszego upodobania. Jak to zrealizować?

Najbardziej istotne to dobrać właściwe parametry w zakresie wystroju wnętrz. Nie przeładowujmy mieszkania niepotrzebnymi sprzętami, gdyż będzie to ze stratą dla naszego pomysłu. Jeśli „zawalimy” mieszkanie sprzętami to zamiast fajnej koncepcji otrzymamy nadmierną ilość rzeczy, jakie zakryją rzeczy warte pokazania. To dość częsty błąd, jak chcemy wszystko pokazać, każdą rzecz w naszym mieszkaniu, tak jakbyśmy obawiali się coś przeoczyć. Jednakże, kiedy każda rzecz będzie istotna to tak naprawdę wszystko pozostałe zaniknie w chaosie braku ważności.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Pamiętajmy więc o tym, więc jak mamy ładne komody drewniane czy szafki nocne to korzystniej, żeby je zaprezentować, eliminując jednocześnie mniej istotne elementy, które tylko mogą burzyć interesującą koncepcję. Z drugiej strony istotna jest też spójność, ale nie nudna, lecz z pomysłem, jakiej ciekawym urozmaiceniem będą różne dodatki. Przykładowo, urządzamy mieszkanie w stylu minimalistycznym, surowym, w jakim łóżko () metalowe powinno stanowić kontrast dla czegoś w innym stylu. Kontrast, lecz nie zbyt wielki.

Na pewno posłuży Ci istotna witryna (http://www.karitee.pl/podgrzewacze-sojowe-tealight-naturalne-i-ekologiczne) z detalami, które tyczą się opisanego tu tematu. Nie ociągaj się więc i kliknij w umieszczony tu link.

Tak więc, jak mamy nowoczesny styl, to nie kreujmy swoistego pomieszania z poplątaniem, gdzie odnajdzie się miejsce na każdą epokę czy każdy styl.

Urozmaicenie i kontrast owszem, lecz to wszystko ze smakiem i z dosyć pomysłowym podejściem do sprawy. Nie róbmy błędu większości, czyli nie twórzmy wrażenia przeładowania, korzystniej skupić się na określonej koncepcji, która jednakowoż będzie podstawą dla małych, ale w granicach eksperymentów. Jeśli mimo wszystko nam się nie udaje korzystnie sprawdzić w sieci, jak robią to pozostali, zdobyć inspiracje, które pomogą nam w procesie urządzania. To z pewnością przybliży nas do upragnionej realizacji i pozwoli sprawdzić, jak urządzają inne osoby.
Czytaj też