Jak tanio i szybko odświeżyć meble w swoim domu, na co patrzyć podczas wybierania oklein na meble.

<div style="text-align:justify">Meble spełniają istotną rolę we wszystkich domach i mieszkaniach, lecz wraz z upływem czasu ich wygląd będzie się zmieniał. Fronty mogą się stać porysowane i matowe, pojawiają się również najróżniejsze odpryski i inne uszkodzenia. Będzie to zresztą całkowicie normalne, bo po kilkunastu latach ciągłego użytkowania nawet najbardziej solidna meblowa płyta w pewnym momencie może nie dać rady.</div>

Meble pełnią ważną rolę w każdym domu i mieszkaniu, lecz wraz z pływającymi latami ich wygląd będzie się zmieniał. Fronty mogą się stać matowe i porysowane, pojawiają się również najróżniejsze odpryski i inne uszkodzenia. Będzie to zresztą zupełnie zrozumiałe, bo po kilkunastu latach intensywnego użytkowania nawet najbardziej solidna płyta meblowa może mieć nie dać rady.

Okleina na meble
A w kuchni przecież używa się sztućców, niekiedy mogą rozbić się naczynia, no i nie należy zapominać o gorących garnkach i patelniach. Niekiedy uszkodzenia te dotyczą jedynie frontów szafek, a reszta będzie w dobrym stanie. Niektóre osoby w takim przypadku decydują się na kompleksową zmianę całych mebli, lecz będzie to kosztowna przyjemność i będzie się najczęściej wiązać z koniecznością przeprowadzenia mniejszego lub większego remontu. Można też zdecydować się na zmianę samych frontów, to rozwiązanie jest dużo tańsze i nie tak pracochłonne. Jednak najmniej kosztowną opcją jest dawno temu używana metoda, która przeżywa obecnie swój renesans, czyli oklejanie mebli – oklej swoje meble.

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach, kiedy w zasadzie wszystko można bez większego problemu kupić, renowacja starszych mebli nie ma żadnego sensu. Jeśli jednak ich stan będzie dostatecznie dobry, to przy niewielkich nakładach finansowych i odrobinie pracy sprawić można, że będą one wyglądać jak świeżo ze sklepu.

Podstawowym zakupem potrzebnym do takiej pracy są okleiny na meble, szczęśliwie wybór ich w sklepach jest obecnie coraz większy. Okleiny najczęściej sprzedawane są w formie samoprzylepnych arkuszy z różnymi motywami, jakie można w ładny sposób łączyć w dużo większe powierzchnie. Ważne będzie podczas wybierania takiej okleiny, żeby była ona odporna na działanie czynników mechanicznych i termicznych, wtedy będzie miała szansę jeszcze wiele lat posłużyć. Okleiny są oferowane w sporej liczbie wzorów, przeważnie są to imitacje popularnych gatunków drewna, ale również różnego rodzaju motywy, nadające meblom oryginalny wygląd, dzięki temu można zupełnie odmienić ich wygląd.