Jaka ławeczka będzie dobra do domu?

<div style="text-align:justify">W jakiejkolwiek siłowni możemy mieć do dyspozycji różne urządzenia. Są to sztangi, rowery treningowe czy też obciążniki.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Ale istotnym wyposażeniem siłowni jest także ławeczka. Jest ona kojarzona przeważnie z ćwiczeniami siłowymi, lecz w zależności od wybranego modelu, może mieć różne zastosowania.</div>

W jakiejkolwiek siłowni możemy mieć do dyspozycji rozmaite sprzęty. Mogą być to sztangi, rowery treningowe czy też ciężarki.
Ale istotnym wyposażeniem siłowni jest również ławeczka. Jest ona kojarzona głównie z treningami siłowymi, ale w zależności od wybranego modelu, może mieć przeróżne zastosowania.

Najtańszym wzorem ławeczki jest ławeczka prosta, jaka nie jest regulowana, a podstawa ławki oparta jest na podłodze. Jest ona w każdym wypadku równoległa do posadzki. Stosowana jest ona do podstawowych ćwiczeń treningowych. Są także wersje regulowane, które można ustawić skośnie albo na płasko. Na tego typu ławeczce możemy ćwiczyć mięśnie brzucha. Mogłaby się ona składać i wóWCzas znakomicie przydałaby się osobom, które chciałyby trenować w domowym zaciszu. Doskonała będzie do domu, gdzie brakuje miejsca na ławeczkę wielofunkcyjną.
ławczka

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy dzisiaj kupić regulowaną ławeczkę treningową. Jest to zależne od modelu, jednak tego typu ławka może być ustawiona na ukos i na płasko. Możemy wykonywać na takiej ławce większość ćwiczeń. Jest przydatna do trenowania dowolnych części figury. Jest to duża ławka oraz zajmuje dużo miejsca. Nie jest to model, który w łatwy sposób można przesunąć. Dużo ławek treningowych wyposażonych jest w pomocnicze akcesoria. Dosyć często spotykanym akcesorium jest modlitewnik. Jest on bardzo często stosowany na ławki pod sztangę. Jest znakomity do trenowania mięśni ramion. Innym dodatkiem do ławki mogłaby być podkładka na hantle.

Zaciekawił Cię ten tekst? Zajrzyj zatem do następnego zagadnienia i czytaj dekorian home cegła dekoracyjna na ścianę do woli o intrygujących Cię zagadnieniach.

Dzięki tej podstawce hantle możemy trzymać w każdym wypadku w pobliżu ławki.

Dodatkiem do ławki mogłaby być też dźwignia, która bardzo pomaga w ćwiczeniu mięśni nóg. Rozpiętki mogą być także wyposażeniem dodatkowym ławeczki treningowej. Są to obrotowe dźwignie, jakie pozwalają niezwykle urozmaicić sesje treningowe.