Jaki materac kupić?

<div style="text-align:justify">Materac to konstrukcja skonstruowana po to, ażeby zapewnić ciału właściwe podparcie w <strong>pozycji</strong> leżącej. Znakomicie dobrany zapewnia komfortowy, zdrowy oraz bezpieczny sen.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Nawet najlepsza sofa czy wersalka nie zagwarantuje nam tego, dlatego że meble te tak bywa są twarde, określone do eksploatacji w pozycji siedzącej czy też do okazjonalnego snu.</div>

Materac jest to konstrukcja stworzona po to, ażeby zagwarantować ciału właściwe podparcie w leżącej pozycji. Dobrze dobrany zapewnia komfortowy, zdrowy oraz bezpieczny sen.
Nawet najlepsza kanapa bądź wersalka nie zapewni nam tego, dlatego że meble te przeważnie są twarde, przeznaczone do eksploatacji w siedzącej pozycji bądź do okazjonalnego snu.

Niestety zwłaszcza użytkownicy małych mieszkań stoją często przed dylematem przewidując nabycie łoża. Trudno wtenczas o idealne rozwiązanie przestrzenne, warto jednak poświęcić troszeczkę uwagi tej decyzji, jako że odpowiednie podparcie ciała w czasie snu jest lokatą w zdrowie. Z owych względów zalecamy kupno materaca dostosowanego do indywidualnych wymogów, zwłaszcza w sypialniach dziecinnych. Przeciętny człowiek śpi blisko 8 godzin na dobę, co oznacza, iż średnio 1/3 życia spędzamy w posłaniu. W trakcie spania organizm się regeneruje, mięśnie rozluźniają, a nerwy wyciszają. Jest on podstawowym sposobem wypoczynku po ciężkim dniu i dlatego bardzo istotny będzie dobór stosownego materaca. Odpowiedni model nie tylko zagwarantuje nam regenerację sił, lecz zadba o kondycję kręgosłupa. Miejmy na względzie, iż materac (zobacz materac piankowy 140×200) to nie jedynie fragment wyposażenia, mający zagwarantować nam wrażenia estetyczne, gdyż od niego zależy zdrowie.
półki

Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze zadanie które musi spełniać materac to należycie podparcie kręgosłupa, stąd powinien być on dobrany głównie do wzrostu a także wagi ciała. Całkiem powszechna jest opinia, iż materac piankowy winien być jak najtwardszy. Pogląd ten wywodzi się z czasów, gdy stosowano sprężyny bonnelowe, włókno kokosowe, zaś jednoznacznikiem trwałości oraz jakości, była twardość.

Prawda jednakże jest taka, że to waga człowieka jest wyznacznikiem nośności oraz jeśli wybierzemy model zbyt twardy wtenczas będziemy się na nim męczyć. Dobrze dobrany materac nie będzie ani zbyt twardy, ani nazbyt miękki, lecz doskonale dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.