Jaki wybrać materac?

<div style="text-align:justify">Materac jest to konstrukcja stworzona po to, aby zapewnić ciału właściwe podparcie w leżącej pozycji. Dobrze dobrany gwarantuje wygodny, zdrowy oraz bezpieczny sen.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Nawet najlepsza sofa bądź wersalka nie zagwarantuje nam tego, jako że meble te <em>najczęściej</em> są twarde, określone do eksploatacji w siedzącej pozycji albo do okazjonalnego spania.</div>

Materac jest to konstrukcja skonstruowana po to, ażeby zagwarantować ciału odpowiednie podparcie w leżącej pozycji. Dobrze dobrany zapewnia komfortowy, zdrowy oraz bezpieczny sen.
Nawet najlepsza sofa bądź narożnik nie zagwarantuje nam tego, bo meble owe najczęściej są twarde, przeznaczone do eksploatacji w pozycji siedzącej czy też do okazjonalnego spania.

EASY Soudabond

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
Stół weselny

Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
materac piankowy

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Niestety szczególnie użytkownicy mniejszych mieszkań stoją nierzadko przed dylematem planując zakup łóżka. Trudno wtenczas o doskonałe rozwiązanie przestrzenne, warto jednakże poświęcić trochę uwagi owej decyzji, albowiem odpowiednie podparcie ciała podczas spania materace do sypialni jest inwestycją w zdrowie. Z owych względów zalecamy w miarę możliwości kupno materaca dostosowanego do indywidualnych wymogów, szczególnie w sypialniach dziecięcych. Przeciętny człek śpi około 8 godzin na dobę, co oznacza, że średnio 1/3 życia spędzamy w łóżku. W czasie snu organizm się regeneruje, mięśnie relaksują, natomiast nerwy wyciszają. Jest on podstawowym sposobem odpoczynku po ciężkim dniu i dlatego niesłychanie istotny jest wybór należytego materaca. Dobrze dobrany model nie tylko zapewni nam regenerację sił, lecz zadba o kondycję kręgosłupa. Miejmy na uwadze, że materac to nie tylko element wyposażenia, mający zagwarantować nam wrażenia estetyczne, gdyż od niego zależy nasze zdrowie.
Najważniejsze zadanie jakie musi spełniać materac to należycie podparcie kręgosłupa, dlatego musi on być dostosowany przede wszystkim do wzrostu a także wagi ciała. Dosyć powszechna jest opinia, iż materac piankowy winien być jak najtwardszy. Pogląd ten pochodzi z czasów, kiedy wykorzystywano proste sprężyny bonnelowe, trawy morskie, zaś synonimem trwałości i jakości, była twardość.

Prawda jednak jest taka, że to waga człowieka jest wyznacznikiem nośności i jeśli wybierzemy model zbyt twardy to będziemy źle sypiać. Dobrze dobrany materac nie będzie ani zbyt twardy, ani nazbyt miękki, lecz doskonale dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.