Jakie dodatki proponują nam projektanci wnętrz, kiedy urządzamy świeżo odnowioną kuchnię

<div style="text-align:justify">Jeżeli ktoś właśnie wyremontował kuchnię, czyli wymalował albo wytapetował ściany, kupił ładne i kosztowne płytki czy wstawił nowoczesne okna, ten jednocześnie pragnie, żeby w tym pomieszczeniu pojawiło się kompletnie nowe wyposażenie. O ile poprawnie działający sprzęt agd trudno oddawać na złom, o tyle mniejsze przedmioty można oczywiście zastąpić tymi nowymi bądź dokupić gadżety, których do tego momentu w ogóle w mieszkalnej kuchni nie było, np. metalowe stojaki na wino albo choćby organizer do woreczków z przyprawami. A architekci wnętrz prześcigają się w niesztampowych pomysłach, jak i tych bardziej tradycyjnych podpowiedziach.</div>

Jeżeli ktoś właśnie wyremontował kuchnię, czyli wymalował bądź wytapetował ściany, przykleił eleganckie i drogie płytki czy wstawił supernowoczesne okna, ten zarazem chce, aby w tym pomieszczeniu pojawiło się zupełnie nowe wyposażenie. O ile dobrze funkcjonujący sprzęt agd trudno oddawać na złomowisko, o tyle niewielkie przedmioty można z powodzeniem zastąpić tymi ze sklepowej półki lub dokupić gadżety, których do tej pory w ogóle w konkretnej kuchni nie było, np. mosiężne stojaki na wino albo chociażby organizer do przypraw. A architekci wnętrz prześcigają się w oryginalnych propozycjach, jak i tych bardziej konwencjonalnych sugestiach.

akcesoria kuchenne

Autor: Pi:P
Źródło: Decorneo.pl
W kuchni ma panować przede wszystkim zapach smakowitych kotletów schabowych i wyśmienitych ciast z owocami pieczonych przez panią domu, zatem rozmaite, nawet najlepsze odświeżacze powietrza(zobacz projektowanie wentylacji wrocław) bywają absolutnie zbędne. Natomiast uwidocznione mogą być artykuły kuchenne, choć rzecz jasna z małymi wyjątkami – chyba najwięcej kłopotów stwarzają patelnie, które łatwo się brudzą i równocześnie bardzo trudno je wyczyścić – czytaj o Fabryce Form. Idąc dalej we obranym kierunku, należałoby powiedzieć, że w kuchni wcale niepotrzebne są tego typu dekoracje jak sztuczne kwiaty, bibeloty bądź kwieciste zasłony, ponieważ na nich gromadzi się pył. W zamian za to fantastycznymi ozdobami mogą być same produkty spożywcze, np. kosz wypełniony owocami cytrusowymi bądź sezonowymi warzywami.

Do wyróżnienia takich akcesoriów, jak chochelki, metalowe łopatki czy ubijaczki najlepiej nadają się stylowe relingi kuchenne. Można także zawiesić na nich pojedyncze ozdobne kubki oraz umieścić zawsze potrzebne przyprawy czy umieścić rolkę folii aluminiowej. W istocie każda gospodyni musi sama zadecydować, które przedmioty chce trzymać pod ręką – przejrzyj ofertę stojaków na wino . Każda żona gospodarza musi także pilnować o to, by taka dekoracja była adekwatna do danej sytuacji – w końcu należy wiedzieć, kiedy położyć na stoliczku stojaki na wino, a kiedy kryształowe albo chłodzące karafki. Pomysłowa pani potrafi też w nieszablonowy sposób wykorzystać wskazówki dekoratorów wnętrz i kupi zwykłe niezwykłe przybory, takie jak pastelowe dzbany na wodę, fantazyjne wieszaki na ręczniki czy nietradycyjne zestawy na pieprz i sól.