Jakie drewno wybrać do zrobienia schodów, jeśli chcemy, żeby wytrzymały długi czas?

<div style="text-align:justify">Jeśli decydujemy się na drewniane schody, musimy się zastanowić z którego gatunku miałyby być one wykonane.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Jeśli chodziłoby o schody drewniane, to są niezwykle stylowe oraz nadają pomieszczeniom przytulności i fasonu.</div>

Jeśli wybieramy schody z drewna, musimy zastanowić się z którego gatunku miałyby być one wykonane.
Jeśli chodziłoby o schody drewniane, to są niezwykle stylowe oraz nadają wnętrzom przytulności oraz fasonu.

apartamentowiec

Autor: Reynaers
Źródło: Reynaers
Zazwyczaj te schody dobierane są do budynków jednorodzinnych oraz mieszkań dwukondygnacyjnych.

Opisywana tu problematyka jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu meble z drewna warszawa, który proponuje pokrewne tematy.

Są one relatywnie lekkie oraz łatwe w montowaniu. Znakomicie prezentują się w zestawieniu ze składnikami metalowymi i ze szkłem. Drewno żąda odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza, jeśli schody drewniane są intensywnie użytkowane. W sprzedaży aktualnie można kupić schodki przygotowane do montażu oraz robione na zlecenie. Najpopularniejszym gatunkiem drzewa jest dąb. Jest to drewno dość twarde i bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, na starcie i zachowuje śliczny wygląd na bardzo znaczny czas. Jest to jednak surowiec dość drogi. Jest on dostępny w rozmaitych wybarwieniach, dlatego też łatwo można dopasować go do kompozycji Wnętrza.

roztocza

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
barwy

Autor: Fototapeta4u.pl
Źródło: Fototapeta4u.pl
Odmiennym drewnem, z jakiego robione są schody drewniane jest buk. Jest to drewno twarde, bardziej jasne niż dąb. Jest proste w obróbce. Jednak również w przypadku używania dosyć intensywnego, może się wycierać. Z takiego powodu należy pamiętać o regularnym zabezpieczaniu schodów z drewna bukowego. Zabezpieczać można tego typu schody np. specjalnym lakierem. Bardzo popularny na schody drewniane jest także jesion.

Jest to drewno twarde, jednak dotyczy to zwłaszcza drewna o ciemniejszej barwie. W wypadku jasnych jesionowych schodów możemy zauważyć łatwiejsze ścieranie się stopni. Trzeba więc chronić je odpowiednimi środkami.