Jakie wymiary powinien mieć komfortowy fotel wypoczynkowy?

<div style="text-align:justify">Wiele osób poszukujących odpowiedniego mebla wypoczynkowego zastanawia się nad tym, czy korzystniejszym pomysłem okazało by się być kupno fotela wypoczynkowego, czy szezlongu.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Tego typu mebel mógłby być bardzo wygodny dla użytkownika, mógłby w odpowiedni sposób podpierać nasze plecy tak, aby <em>osoba,</em> która na nim spoczywa, mogła koncentrować się na odpoczynku w formie czytania książki i popijała ciepłą kawę.</div>

Wiele osób szukających odpowiedniego mebla wypoczynkowego zastanawia się nad tym, czy korzystniejszym rozwiązaniem okazało by się być kupno fotela wypoczynkowego, czy szezlongu.
Tego typu mebel powinien być niezwykle komfortowy dla użytkowników, mógłby odpowiednio podtrzymywać nasze plecy tak, aby osoba, która na nim siedzi, mogła koncentrować się na odpoczynku w postaci czytania książki i popijała gorącą kawę.

mieszkanie - malunek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak stolik stanowi centrum kuchni, tak najcenniejszym elementem salonu jest fotel. Służy on do codziennego czytania, drzemania czy też oglądania tv. Ujmując zwięźle, fotel jest niezbędnym elementem do odpoczywania. Powinien być on więc miękki, wygodny oraz bardzo solidnie wykonany. Powinniśmy mieć świadomość tego, że fotel nabywamy na długi okres czasu. Udając się do sklepu meblowego, powinniśmy mieć świadomość tego, że fotel wypoczynkowy (szafki rtv industrialne) i typowy fotel to 2 różne towary. Te wypoczynkowe są w o wiele większym stopniu praktyczne.
Kiedy siedzimy na takim fotelu moglibyśmy spożyć obiad przy biurku, lecz również urządzić sobie krótką drzemkę. Na zwyczajnym fotelu nie można by komfortowo się zdrzemnąć. Fotel, w którym zamierzamy odpoczywać, musi być postawiony na niskich nóżkach i powinien być maksymalnie rozłożysty. Jest to konieczne dlatego, abyśmy byli w stanie się w nim komfortowo usadowić w każdej pozycji. Aby w praktyce fotel okazał się być komfortowy oraz mógł posłużyć naszemu kręgosłupowi, powinien posiadać w odpowiedni sposób dopasowane wymiary. Najmniejsza głębokość siedzenia powinna wynieść 40 cm. Im będzie większa, tym dla nas lepiej. Najbardziej optymalne rozmiary to 50 centymetrów szerokości oraz 58 centymetrów głębokości.

W takiej sytuacji nasze całe ciało nabierze właściwe oparcie, natomiast nasze plecy będą odciążone. Każdy, nawet doskonały fotel, który zapewnia okazję wypoczynku naszemu całemu organizmowi, nie zapewni odpoczynku nogom.