Jakiego rodzaju gatunki drzewa wykorzystuje się do wykonywania drewnianych schodów?

<div style="text-align:justify">Nasza ojczyzna jest jednym z kluczowych producentów najlepszej jakości <em>materiałów</em> wykonanych z drewna w całej Europie. Nic dziwnego, przecież drewno jest naszym dobrem narodowym, a jednocześnie niezwykle trwałym surowcem, który może nadawać ciepło każdemu wnętrzu.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Z tego <strong>też</strong> powodu przy planowaniu budowy domu, dobrze byłoby wziąć po uwagę taki właśnie surowiec, kiedy przyjdzie moment, kiedy będziemy rozstrzygać o tym, jakiego rodzaju chcielibyśmy mieć w nim schody.</div>

Polska jest jednym z głównych wytwórców znakomitej jakości materiałów drewnianych w całej Europie. Nic dziwnego, przecież drewno jest naszym dobrem narodowym, a jednocześnie bardzo solidnym materiałem, który może nadawać ciepło każdemu wnętrzu.
Z tego też powodu przy planowaniu budowy domu, dobrze byłoby wziąć po uwagę ten akurat surowiec, gdy nadejdzie chwila, kiedy będziemy decydować o tym, jakie chcielibyśmy mieć w nim schody.

Należałoby wiedzieć, że schody drewniane wytwarzane są zazwyczaj z jednego z tego typu gatunków drzewa jak jesion czy buk. Należy również pamiętać, że schody wykonane z drzewa posiadają wiele specyficznych cech, które wyróżniają je od schodów, które zostały stworzone z innych surowców. Przede wszystkim idzie tu o trwałość takiego materiału. Jeśli schody zostały zrobione z dobrego jakościowo drewna, to mogą wytrzymywać nawet setki lat. W najwyższym stopniu wskazane jest drzewo dębowe, które uznawane jest jako w najwyższym stopniu luksusowe, a przez to najbardziej kosztowne. Jest tak dlatego, że drewno dębowe jest bardzo twarde i niezwykle wytrzymałe na starcie.

Oświetlenie ogrodowe

Autor: Ikea
Źródło: Ikea
biurko lekarza

Źródło: pixabay.com
Osoba niepełnosprawna

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Równie dobrym gatunkiem drzewa jest jesion. Jest to dosyć twarde, jednak zarazem dosyć elastyczne drewno. Ciekawostką może być to, że jesion ciemny jest nawet w większym stopniu odporny na starcie niż dąb. Jesion występuje w 16 odmianach, zatem byłoby z czego dokonywać wyboru.

Interesującą alternatywą byłyby schody drewniane zrobione z drzewa orzecha włoskiego. Im jest ono starsze, tym jest ciemniejsze.

Jeśli poszukujesz zbliżonych informacji na prezentowany temat, to także rzuć okiem na (https://z-nami.eu/bezpieczny-wynajem-mieszkan-warszawa/) analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Trzeba jednak pamiętać, że o drewno orzechowe trzeba starannie troszczyć się poprzez częste polerowanie.