Jakiego rodzaju kinkiety będą idealne do salonu a które do przedsionka oraz czy można montować je na zewnątrz?

<div style="text-align:justify">Oferują one dyskretne światło, które miło rozświetla dowolne pomieszczenie. Kinkiet to lampka, która zamontowana jest zazwyczaj na ścianie, choć można już dziś spotkać modele stojące.</div>

Oferują one delikatne światło, jakie przyjemnie oświetla dowolne miejsce. Kinkiet to lampka, która zamontowana jest zazwyczaj na ścianie, choć można już dziś spotkać wersje stojące.

wnętrze

Autor: Fotoarte
Kiedyś służyły jedynie do oświetlania biurka, z tego też powodu były małe. Dzisiaj ich konstrukcja jest tak rozwinięta, że często przypominają typowe lampy wiszące.

W pokoju kinkiety zazwyczaj spełniają funkcję lampki nocnej, która zainstalowana jest tuż przy łóżku. Są osoby, które lubią tam czytać. Wtedy warto dobrać kinkiet z otwartym kloszem, skręcony w dół lub w bok. Ważne jest, żeby światło padało bezpośrednio na książkę albo gazetę. Bardzo ważna jest również moc żarówki, jaka powinna wynosić ok. 40W. Jednak kinkiet w sypialni mógłby posłużyć nie tylko do oświetlenia miejsca do czytania. Dzisiejsze ich postaci nadają się jako oświetlenie uniwersalne. Przez wzgląd na ich stonowaną barwę światła, mogą wprowadzić do sypialni intymną atmosferę. Idealne tu byłyby kinkiety obudowane matowym szkłem, ale trzeba pamiętać, żeby pasowały one do ogólnej kompozycji pomieszczenia.
Do przedpokoju należałoby dobrać kinkiety zamknięte, wykonane z matowego sztucznego materiału. Dobierając odcień lampki najczęściej w sprzedaży spotkamy biel, ale dzisiaj znajdziemy też dużo innych kolorów, które moglibyśmy dopasować do odcienia ścian albo fototapety w korytarzu. Moc żarówki do tego typu lampy zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia. Można by zdecydować się na dwie żarówki o mocy 30-40W. Dziś można by także spotkać kinkiety zewnętrzne, które mogłyby oświetlać ściany budynku, balkon (zobacz balkony TT) czy ogród.

Przy kinkietach montowanych na zewnątrz należy zwracać uwagę na sprawy bezpieczeństwa. Taka lampa musi wytrzymać kontakt z deszczem oraz śniegiem, a także duże i małe temperatury. Jeśli tak nie będzie, na pewno my nie będziemy mogli się nią zbyt długo cieszyć.