Jakiego rodzaju żyrandole będą pasować do salonu, a jakie dobrać do pomieszczeń wielkich?

żyrandole
W jakimkolwiek pomieszczeniu powinniśmy mieć doskonałe oświetlenie, jakie może być dobrym dopełnieniem wystroju dowolnego wnętrza. Trzeba umieć dobrać właściwy rozmiar lampy i styl jaki ma ona mieć.

Żyrandole dziś są istotnym elementem każdego pomieszczenia, jaki dobrze dobrany dopasowuje się do wnętrza i jest jego dopełnieniem. Pamiętać trzeba, że do małego salonu nie możemy wybrać znacznego żyrandola, gdyż przytłoczy on wnętrze. W obszernej jadalni nie sprawdzi się żyrandol o niewielkich wymiarach. Im sufit jest wyższy, tym większa może być jego wysokość. W pokoju oraz korytarzu żyrandol powinien wisieć przynajmniej na wysokości 210 cm. Jeśli idzie o jadalnię, żyrandol musi wisieć ok. 75 centymetrów nad stołem. Dobierając żyrandol do pokoju, powinniśmy brać pod uwagę charakter kompletnego wnętrza. Jeżeli wnętrze urządzone jest w nowoczesnym charakterze, nie odpowiadał będzie żyrandol wykonany z mnóstwa małych koralików. Do większego pokoju będą odpowiadać żyrandole typowe. Łączą one w sobie prostotę z przepychem. Taki żyrandol będzie ozdabiać wnętrze a go nie przytłoczy.
żyrandole
Autor: TORLYS
Źródło: TORLYS
Możemy dzisiaj zakupić także żyrandole w charakterze retro. Takie wiszące lampy (polecamy dekorian home lampy nowoczesne wiszące) będą pasować do eleganckich wnętrz. Niezwykle często posiadają one błyszczące kamienie oraz wyjątkowe dekoracje. Bardzo dobrze prezentują się w wysokich pomieszczeniach. Wzbudzają wtedy zachwyt oraz wabią oczy. Podstawowym zadaniem nowoczesnego żyrandola jest idealne oświetlenie pokoju. lampa może być piękna, lecz powinna przede wszystkim być praktyczna. Również w dzisiejszych czasach nie ma kłopotu ze spotkaniem żyrandoli artystycznych.

Przeważnie są one niezwykle pomysłowe i nadzwyczajne. Pamiętać trzeba, że nie do dowolnego pokoju będą pasowały. Tego typu lampy są najlepsze dla osób, które preferują jakieś niebanalne ozdoby w swoim pokoju.