Jakie szafki zakupić do łazienki? Które będą najbardziej funkcjonalne, a jednocześnie stylowe?

<div style="text-align:justify">Istotna rzecz – jakiego rodzaju szafki do łazienek zakupić? Wybór jest ogromny, tak więc są modele większe i mniejsze, zawieszane, jest szafka łazienkowa słupek, są przeróżne odcienie jak również style. Jak więc dokonać właściwego wyboru, aby nasza łazienka nabrała odpowiedniego wyrazu oraz służyła nam jak najlepiej.</div>

Istotna kwestia – jakiego typu szafki do łazienki zakupić? Wybór jest ogromny, dlatego mamy modele większe i mniejsze, wiszące, jest szafka łazienkowa słupek, są różne odcienie jak również style. Jak więc dobrze wybrać, aby nasza łazienka nabrała odpowiedniego wyrazu oraz służyła nam jak najlepiej.

Łazienka

Autor: Karen Green
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, iż w zaprojektowaniu łazienki istotną rolę pełnią szafki. Takie meble są w sklepach w wielu wymiarach, do tego nie musi to być klasyczna szafka z umywalką, ponieważ z powodzeniem wymyślić można coś bardziej interesującego. Jak mamy sporą łazienkę, co wiążę się z posiadaniem okazałej ilości akcesoriów łazienkowych, to warto rozważyć kupno kompletu mebli, jaki jest złożony często z szafki podumywalkowej, wiszącej jak również wysokiej, czyli tak zwanego słupka.

Możliwości w jaki sposób zaprojektować szafki w łazience jest rzeczywiście sporo. Można wymyślić dłuższy blat pod umywalkę albo skomponować powieszone szafki w niesymetrycznym ułożeniu, wszystko co jest według nas bardziej korzystne – wyposażenia łazienek. Nasz projekt szafek do łazienek musi być oryginalny, dawać funkcjonalność, ale także stylowość. Jeśli nasze lokum nie jest za bardzo wysokie, to dobrze jest zrezygnować z zawieszanych pod sufitem półek.

Lepiej zdecydować się na inne ustawienia szafek, na przykład pośrodku postawić warto umywalkę z lustrem, natomiast po bokach dwie szafki tej samej wielkości. Przez to otrzymać można wrażenie harmonii i porządku. Parę szafek łazienkowych o dość podobnym stylu, zaś odmiennym kolorze jest łatwym i ciekawym pomysłem. Modne (zobacz nowoczesny żyrandol do salonu) połączenie bieli i czerni bardzo dobrze się tak sprawdza.

Powieszenie kilku takich samych szafek wiszących da nam całkiem sporo możliwości aranżacji wnętrza. Przy tym w każdym momencie jest możliwość by powiększyć kolekcję o nowy moduł. Doskonałym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni nad umywalką może być też montaż płytkiej szafki z lustrzanym przodem. Szafki błyszczące są modne, ponadto są one doskonałe do małych łazienek. Gdy pragniemy zaoszczędzić miejsce w łazience dobrze jest kupić zestaw mebli wąskich, ale wyposażonych w głębsze szuflady.