Jeśli uwielbiamy robić własnoręcznie ładne rzeczy do swojego domu, to należy pomyśleć o metodzie naklejania

<div style="text-align:justify">Ten, kto posiada zmysł dekoracyjny, chce mieć wpływ na design swojego mieszkania, by <em>prezentował</em> się on niepowtarzalnie.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Jeżeli dopiero rozpoczynamy próby z dekoracją typu "zrób to samodzielnie", to powinniśmy zacząć od metody decoupage.</div>

Ten, kto ma zmysł dekoracyjny, chce w jakiś sposób wpłynąć na wystrój swojego mieszkania, aby wyglądał on niepowtarzalnie.
Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z dekoracją w stylu „zrób to sam”, to trzeba zacząć od metody decoupage.

decoupage

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Z francuskiego decouper znaczy wycinać i to już może w zasadzie podpowiedzieć, jak wygląda taka metoda. Na wszelkie powierzchnie naklejamy wycięte z papieru motywy i potem nakładamy kilka razy Lakier, żeby przy dotykaniu nie dało się już poczuć, że ornament jest przyklejony. Powinien wyglądać jak malowany.

Równie emocjonujące artykuły znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeśli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem dekorian cegła ozdobna na ścianę, który jest tutaj!

Taki jest cel i bywa on często osiągany, gdyż decoupage nie wydaje się być skomplikowaną metodą. W sumie to można w ten sposób wykonać prawie wszystko — szkatułkę na kolczyki i pierścionki, misę na owoce, obramowanie lustra oraz nawet wieszak na płaszcze. Zdawać by się mogło, że decoupage to tylko dekoracje kwiatowe, jednak nie jest to prawda. Możemy wybierać wśród tak wielkiej ilości wzorów, że zapewne wyszukamy coś idealnego. Jeśli będzie to nasza pierwsza próba, to trzeba w sklepie (stacjonarnym albo internetowym) zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne akcesoria. Z pewnością będą to pędzelki, kleje i farby. Tego typu tworzenie nietypowych przedmiotów może być świetnym pomysłem na spędzanie wieczoru z bliskimi.

Możemy z powodzeniem wciągnąć w to dzieci i zrobić z tego świetną zabawę. Przykładowo robiona razem szkatułka może być przecież idealnym podarunkiem dla mamy z okazji 26 maja albo urodzin. Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię.