<div style="text-align:justify">Przy kominku przysiadają zakochani, ponieważ oferuje niezwykły ckliwy klimat. Rozgrzewa i rozpala najmocniej zziębnięte serca i dłonie. Trzeba wszak mieć na uwadze, że kominek to nie tylko romantyczne miejsce randek.</div>
Przy kominku zasiadają zakochani, gdyż daje niezwykły ckliwy nastrój. Ociepla oraz rozpala najmocniej zmarznięte serca i dłonie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kominek to nie jedynie poetyczne miejsce spotkań.
Jest on również wspaniałym i cenionym źródłem ciepła w całym mieszkaniu.
Stawiając dom, gdy tylko mamy możliwości ku temu, nie wyobrażamy sobie domu bez kominka. Rzecz jasna, gdy decydujemy się na kominek należy przemyśleć wszystkie wady i zalety.

Piękno to może jednak w każdej chwili przestać istnieć gdy szkło kominkowe nie wytrzyma działania temperatury. Takie szyby do kominka teoretycznie powinny przetrzymać bardzo dużą temperaturę. Powinny także znieść spory napór. Zawsze jednak w trakcie czyszczenia szkło może nie sprostać uderzeniu. Kominek ze stłuczoną szybą nie nadaje się do używania. Szybę trzeba wstawić od nowa. Najważniejszym elementem szyby okazuje się być dwutlenek krzemu SiO2. Im więcej tego związku, wtedy szkło jest mocniej odporne na ciepło, składniki chemiczne oraz potłuczenia nieumyślne.
Szyby do kominka to niezwykle skomplikowane elementy kominka. Coraz częściej rezygnuje się z zastosowania płaskiego szkła do kominka na rzecz szyb o bardziej awangardowych kształtach. Do tego celu stosujemy szkło gięte. Wybór ten może być podyktowany zarówno formą kominka, jak również osobistymi upodobaniami użytkowników. Szyby kominkowe gięte wykonywane są z przezroczystej ceramiki szklanej.
Wyróżnia się ona wyjątkową odpornością na temperatury sięgające nawet kilkuset stopni, co sprawia, że świetnie sprawdza się w wytwarzaniu szkieł żaroodpornych, pokryw wszelkiego rodzaju grzejników przemysłowych i tym podobnie.