Kontrast lub ta sama kolorystyka

<div style="text-align:justify">Kiedy komponujemy wystrój pokoju, zawsze w końcu nadchodzi czas, aby dobrać barwy. Znaczenie ma nie tylko wybór takich czy innych kolorów, ale także odpowiedź na pytanie o to, w jaki sposób współgrają one pomiędzy sobą. Możemy wziąć wiele zupełnie różnych barw lub postawić na odcienie jednej tonacji. Jakie wyjście okaże się trafniejsze?</div>

Jeżeli tworzymy wystrój pokoju, prędzej czy później przychodzi taki moment, by dobrać kolory. Ważny jest tu nie tylko wybór takich czy innych barw, ale również to, jak współgrają one ze sobą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać dużą liczbę zupełnie różnych barw lub wybrać kolory zbliżone. Jakie wyjście będzie trafniejsze?

Sypialnia w jasnych kolorach

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można wprost wskazać odpowiedzi na tak postawiony problem, bo dużo zależy od wykorzystania przestrzeni a także gustu użytkownika. Mimo to, można powiedzieć, że jest kilka reguł, którymi warto się kierować dobierając kolory do pokoju. Po pierwsze, powinniśmy się zastanowić, czy chcemy wybrać zestawienie przeciwstawne czy jednolite. Gdy już się zdecydujemy, trzymajmy się wybranej opcji, a z pewnością uzyskamy dobre efekty. W którym przypadku lepiej postawić na barwy przeciwstawne a kiedy podobne kolory okażą się trafniejszym wyborem? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci znaleźć lovingit.pl (lovingit.pl – tutaj dowiesz się jaki kolor wybrać do pokoju dziennego).

Sypialnia w jasnych barwach

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Kontrast jest dobry zawsze, gdy ważne jest działanie. Niektóre pomieszczenia są pełne „akcji” – np.

Znajdziesz tutaj bez dwóch zdań szczegółowe opracowanie (https://karlhausmann.com/pl/produkt/sokownik-parowy-5-l-indukcja/) tego tematu, zatem trzeba je dokładnie przeczytać. Dowiesz się wtedy wiele wartościowych informacji.

przestrzeń gastronomiczna albo pokój dziecięcy. Kontrastowe dobieranie kolorów podkreśla aktywność, pokój zyskuje dynamiczny charakter. Nie ma mowy o nudzie. Idąc tym tropem możemy stwierdzić, iż wnętrza, które kojarzą się z wypoczynkiem muszą cechować się kolorami mocno wyważonymi. Mowa przede wszystkim o sypialni.

Właściwy dobór barw jest tak ważny, gdyż nieumiejętnie zestawione barwy mogą nas nawet wprawiać w senność czy tez utrudniać wypoczynek. Na przykład, mocno nasycone a przy tym przeciwstawne barwy w okolicy łóżka mogą być przyczyną problemów z zasypianiem. Natomiast za bardzo stonowane kolory w kuchni sprawią, że staniemy się ospali.