Która podłoga będzie najbardziej odpowiednia do Twego pokoju dziennego?

<div style="text-align:justify">Wiele rodzin stoi na progu ważnej decyzji - dobór posadzki do salonu. Podłogowe panele, drewniany parkiet, a może płytki ceramiczne?</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Odpowiednio dobrany materiał na podłogę w salonie gwarantuje wiele lat spokoju.</div>

Mnóstwo polskich rodzin stoi na progu istotnej decyzji – wybór posadzki do salonu. Podłogowe panele, parkiet drewniany, a może kafelki?
Dobrze dopasowany surowiec na podłogę w pokoju dziennym zapewnia wiele lat spokoju.

Zła decyzja natomiast może odbijać się przysłowiową czkawką poprzez długi czas. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o podłogę w salonie, jednakże nie tylko, są panele podłogowe. Podstawowym składnikiem decydującym o takowym wyborze jest przede wszystkim cena. Na rynku dostępne są panele w cenie nawet 16,90zł za metr kwadratowy – świetna deska lita. Zwykle jest to deska warstwowa. Średniej jakości panele kosztują od 20 do 30 zł, zaś w największym stopniu luksusowe marki takie oscylują w granicach 100 zł za metr . Ważne w wypadku paneli podłogowych jest również to, iż ich montaż jest dziecinnie prosty, co na pewno minimalizuje koszty. Gros osób stawiających na panele robi to dokładnie z tego powodu – ażeby zaoszczędzić na montażu. W razie innych podejść, tj. chociażby kafelki, za wyłożenie ich w pokoju meble do sypialni vero dziennym musimy niekiedy bardzo słono zapłacić. Panele podłogowe nie wygenerują takich sumptów jeżeli zdecydujemy się na ich samodzielny montaż. Jeżeli jednak planujemy korzystać z usług fachowca, będzie trzeba ponieść większe koszty – .

jasny salon
Urządzenia

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Deska lita, czyli kosztowna ekskluzywność. Wiele ludzi sądzi, że dopiero posiadając w mieszkaniu parkiet możesz mówić o drewnianej posadzce – to fałsz.

Panele podłogowe są też w większości wypadków w 100% zrealizowane z materiałów drzewnych, jednakże różnica dzieląca je od podłogi z parkietu jest olbrzymia. Tak samo duża dysproporcja jest w opłacie. Za przeciętnej klasy parkiet dębowy uiścicie od 60 do 95 zł za metr .