Który żyrandol wybrać do salonu

<div style="text-align:justify">Nawet jeżeli wierzymy przede wszystkim w swój gust, chcemy, żeby nasi goście uznali wysiłek, który włożyliśmy w planowanie wystroju a także oświetlenia pokoju dziennego. Toteż decyzje dotyczące doboru takich fragmentów wystroju pokoju dziennego jak sprzęty, dywany czy żyrandol podejmujemy z reguły pomału a także w sposób rozmyślny.</div>

Nawet gdy wierzymy przede wszystkim we własny gust, pragniemy, żeby nasi goście docenili trud, który włożyliśmy w projektowanie wystroju a także oświetlenia salonu. Dlatego decyzje dotyczące wyboru takich elementów wystroju pokoju dziennego jak meble, dywany lub żyrandol podejmujemy zazwyczaj powoli i w sposób przemyślany.

Co jednak, jeżeli nie bardzo wiemy, jakie lampy do salonu będą idealne do naszego wnętrza? Jakim sposobem wybrać żyrandole nowoczesne tanie (więcej: żyrandole nowoczesne tanie), lampy stojące jak też kinkiety, jakie uwydatnią atuty pokoju oraz go upiększą? Czy są jakieś proste reguły, dzięki którym oświetlenie do salonu będzie zawsze dobre?

ciekawy żyrandol

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze, gdy nie czujesz się bezpiecznie na danym gruncie – nie inaczej będzie w przypadku projektu oświetlenia mieszkania – wskazane jest poprosić o wsparcie eksperta. Lampy do pokoju dziennego, szczególnie kiedy ich koszt jest niemały, możesz dobrać przy pomocy architekta mieszkań. Wybierając tanie żyrandole nowoczesne można także poprosić o pomoc pracownika marketu z oświetleniem bądź wysłać maila do działu wsparcia sklepu on-line z lampami, zobacz: tanie żyrandole nowoczesne. Być może doradzi on, iż w naszym przypadku lampa wisząca będzie o wiele lepsza aniżeli plafon. Pomoże też wybrać żyrandol, który nie przytłoczy nawet niewielkiego wnętrza, a wręcz spowoduje, że nasz salon będzie wyglądać na bardziej okazały.

żyrandol

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Aby wydobyć z naszego pokoju dziennego wszystko, co najlepsze, wybierajmy żyrandole do salonu, mając na uwadze jego wielkość, wysokość sufitu jak też intensywność światła dziennego.

Jeśli nasz pokój dzienny położony jest od południa, przez większą część dnia będzie w nim wtenczas jasno i być może plafony czy żyrandole wiszące w ramach górnego oświetlenia starczą. Mogą do nich dołączyć wówczas lampy podłogowe czy kinkiety. Pokój dzienny północny aż prosi się o duży żyrandol czy lampy kryształowe, które dobrze rozpraszają światło i rozjaśniają nawet najbardziej ciemne wnętrze. W wypadku małych wnętrz dobrze będzie pomyśleć o dużym lustrze na ścianie oraz ulokować w pobliżu oprawę typu lampa zwisająca, jaka na dodatek optycznie powiększy pomieszczenie. Latem z kolei doskonale sprawdza się żyrandol z wiatrakiem – oferta żyrandoli z wiatrakiem .