Kuchnia – bardzo ważne pomieszczenie ale wyjątkowo problematyczne w zaaranżowaniu.

oryginalnie urządzona kuchnia
Zestaw mebli kuchennych wybierany jest indywidualnie do każdej kuchni. Najczęściej na podstawie zamysłu, stworzonego przy wykorzystaniu studia kuchennego, projektanta wnętrz lub nas samych. Wytwórcy mebli kuchennych oferują swoim klientom coraz bogatszą propozycję, urozmaiconą wzorniczo, stylistycznie i kolorystycznie, ale co ciekawe szafki uzbrojone są w ogrom ulepszeń technicznych, które ułatwiają jak najciekawsze ich użytkowanie.

kuchnia
Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com

Szafki do kuchni – kliknij tutaj aby sprawdzić; danego wytwórcy są odpowiednio dobrane pod względem wysokości, a ich szerokość wynosi najczęściej od 10 do 90 cm. Głębokość szafek stojących to zwykle 50 cm. Umożliwia to na rozmieszczenie szafki tak, aby przednia krawędź blatu była wysunięta o 2 cm w stosunku do linii mebli, a także na zostawienie wolnej przestrzeni za nimi na poprowadzenie instalacji.

Frapuje Cię kwestia omawiana w tym tekście? Przeczytaj oprócz tego również inne zbliżone posty – zwyczajnie wejdź tutaj producent mebli.

Szafki stojące wysokie mają głębokość 60 cm. Główne składowe szafek to korpusy, fronty (drzwiczki), nóżki i cokoły. Dodatkowymi elementami są płyty gzymsowe z oświetleniem, listwy podszafkowe, blaty oraz nóżki z regulowana wysokością. Konstrukcje mebli stworzone są przeważnie z laminowanej płyty wiórowej, przy czym stosuje się grubszą okleinę na powierzchnie wierzchnie, a gorszą na elementy, których nie widać. W droższych modelach korpusy mogą być wykonane z drewna bądź z płyty MDF. Tylna ścianka mebli może być stworzona z twardej płyty pilśniowej, jednostronnie lakierowanej. Drzwiczki szafek w zupełnym zestawie prawie zawsze są wykończone w identyczny sposób. Mogą więc być drzwiczki gładkie, tłoczone bądź z frezami, i żaluzjowe.

szafki kuchenne
Autor: Christopher Kuttruff
Źródło: http://www.flickr.com

W kuchni wszyscy powinni się komfortowo czuć. Wybierajmy więc meble kuchenne zgodne z naszym zamiarem – mogą być bardzo nowatorskie bądź bardzo tradycyjne – ale musimy je polubić od pierwszej chwili i na wiele lat, nie mogą się nam przestać podobać po kilku miesiącach. Naszym zadaniem jest zadecydować, czy bierzemy te gotowe czy tworzone na zlecenie. Meble z produkcji fabrycznej zrobione są dokładnie a także powtarzalnie, są testowane, dostają świadectwa a także gwarancje. Wybór co prawda jest ograniczony, ale wytwórcy proponują przeważnie tak ciekawe rozwiązania modułowe, że będziemy mogli zaspokoić większość wymagań estetycznych oraz projektowych.