Lampy do pokoju dziennego i kuchni

<div style="text-align:justify">Współczesny salon częstokroć pełni parę różnorodnych funkcji. Z tej przyczyny ogromnie ważne jest oświetlenie pokoju dziennego. Odpowiednio zastosowane oświetlenie spełni zarówno funkcje praktyczne jak również dekoracyjne. Gdy należycie dopasujemy i zlokalizujemy lampy do salonu zdołamy w ten sposób wydobyć pewne jego rejony, uwydatnić jego zalety czy zamaskować defekty. Inną równie ważką rolą oświetlenia jest budowanie nastroju pomieszczenia, zwłaszcza jego części wypoczynkowej.</div>

Nowoczesny pokój dzienny częstokroć pełni parę rozmaitych funkcji. Z tegoż powodu niezwykle ważne jest oświetlenie pokoju dziennego. Odpowiednio zastosowane oświetlenie zrealizuje tak funkcje praktyczne jak też ozdobne. Kiedy odpowiednio dobierzemy i umiejscowimy lampy do salonu możemy w ten sposób wydobyć pewne jego strefy, podkreślić jego zalety czy ukryć defekty. Kolejną tak samo ważką funkcją oświetlenia jest budowanie nastroju mieszkania, zwłaszcza jego części wypoczynkowej.

Przeminęły już czasy jedynego żyrandola w centrum sufitu, który to wytwarzał rozproszone światło, przez co pokój dzienny wydawał się płaski. Nowoczesne oświetlenie przynosi nam o wiele więcej opcji. Dziś z pomocą lamp podłogowych, kinkietów bądź halogenów ukrytych w suficie możemy bez trudu określić w naszym salonie strefę relaksu bądź posiłków, zaakcentować obraz zawieszony na ścianie czy też wydobyć ciemne zakamarki salonu. Inspiracje na

lampy

Autor: Lexy Spreitzer
Źródło: http://www.flickr.com

Każde z pomieszczeń potrzebuje innego typu oświetlenia. Nad kuchennym stołem pożądana będzie lampa wisząca, kierująca światło w stronę stołu. Natomiast w strefie relaksu mamy znacznie więcej opcji. Tu pożądane będzie miękkie oświetlenie, przy którym dobrze ogląda się filmy bądź też czyta książkę. Możemy przebierać spośród wielu typów lamp podłogowych bądź kinkietów. Sklepy z oświetleniem mają w ofercie co tylko dusza zapragnie; rozmaitego rodzaju żyrandole jak też wszelkiego rodzaju nowoczesne oświetlenie do kuchni.
Wybierając oświetlenie do naszego domu miejmy na uwadze że lampy i żyrandole nie muszą stanowić całokształtu. O wiele ciekawiej wnętrze wygląda, jeżeli są one rozmaite, a scala je przykładowo odcień czy też model abażuru. Kupując nowy żyrandol żyrandol dla dziewczynki bądź lampę zwróćmy także uwagę na bardzo ważną sprawę, to jest energooszczędność.

Lampy i żyrandole winny więc przede wszystkim pełnić dobrze swą funkcję oświetleniową, ale dodatkowo budować nastrój, i niejako zdobić pomieszczenie. O ile więc zależy nam żeby nasze wnętrze przedstawiało się dobrze w porze wieczoru, najlepiej zastosować kilka odrębnych źródeł światła, najodpowiedniej włączanych oddzielnie i zapewniających stosowanie przeróżnych kombinacji. Wtenczas salon pełnić będzie swoje funkcje, a równocześnie będzie wnętrzem nastrojowym i interesujący.