Łazienka jak marzenie, czyli nie tylko glazura na ścianie

<div style="text-align:justify">Każdy właściciel mieszkania marzy o tym, aby wszystkie pokoje urządzone były w dobrym guście i jednocześnie z pomysłem. Wśród pomieszczeń, które nastręczają najwięcej trudności, wymieniana jest między innymi łazienka. Wszystko przez podwyższony poziom wilgotności powietrza, z którym trzeba sobie dać radę. Mimo to łazienkowe ściany mogą zostać wykończone nie tylko chętnie wybieraną glazurą. Rewelacyjnie sprawdza się również fototapeta. Fototapety do łazienki to teraz bardzo dużo ciekawych motywów.</div>

Każdy właściciel mieszkania marzy o tym, aby wszystkie pomieszczenia urządzone były ze smakiem i jednocześnie ciekawie. Wśród pomieszczeń, których urządzenie wymaga dużo wysiłku, wymieniana jest między innymi łazienka. Wszystko przez wyższy niż w pozostałych częściach domu poziom wilgotności powietrza, z którym trzeba się w niej borykać. Mimo to łazienkowe ściany można wykończyć nie tylko chętnie wybieraną glazurą. Bardzo dobrze sprawdza się też fototapeta. Fototapety do łazienki to aktualnie mnóstwo godnych uwagi motywów.

przykładowa fototapeta

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
Stawiając na fototapety do łazienki, należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby motyw, który znajduje się na nich był dostosowany do całej aranżacji łazienki. Jeśli łazienka urządzona jest w stylu marynistycznym, to fototapeta przedstawiająca ocean będzie wyborem doskonałym. Można jednak zdecydować się również na rozwiązania kontrastowe. W tym przypadku doskonale sprawdzają się rozmaite akcenty ze sporą dawką humoru, które ożywiają łazienkę i sprawiają, że przestaje ona być nudna. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje większa wilgotność powietrza(polecamy rekuperacja montaż purevent) niż w pozostałych częściach domu. Jest to jedna z najważniejszych cech tego pomieszczenia, która nie pozostaje bez wpływu na wybierane tapety.

Masz ochotę zgłębić więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem rozliczanie ciepła znajdziesz interesujące informacje, które Cię wciągną.

Aby fototapeta nie została szybko zniszczona, koniecznie trzeba zakupić taką, która jest laminowana. Dzięki temu można ją będzie bez obaw nawet myć, kiedy jej powierzchnia się pobrudzi – kliknij tu. Fototapetę można też potraktować jako zdjęcie. Wystarczy do jej oprawienia użyć antyramy. Wówczas można być pewnym, że woda nie zniszczy tapety i zachowa ona swój idealny wygląd na długo. Jest to te zalecane rozwiązanie, jeżeli często lubimy zmieniać wystrój pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Tak użytą fototapetę wystarczy bowiem tylko wymienić na inną. Wszystko błyskawicznie i bez żadnych problemów.

egzotyczna plaża

Autor: Roberto Faccenda
Źródło: http://www.flickr.com
Z uwagi na omawianą już wilgoć w łazience najlepiej sprawdzają się te fototapety, które zrobione zostały na podłożu winylowym. Flizelina laminowana to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie. Taki rodzaj materiału powinien być stosowany także wówczas, kiedy zamawiamy fototapetę wykonaną z naszej własnej fotografii. Flizelina laminowana nie wciąga wilgoci, a jednocześnie jest bardzo odporna na powstawanie zarysowań i zadrapań. Za sprawą tego dłużej zachowuje bardzo dobry wygląd. Współcześnie coraz więcej producentów fototapet stawia na laminowanie bez względu na życzenie klientów. Wliczone jest to po prostu w cenę fototapety. Wykorzystanie takiego rozwiązania umożliwia mycie powierzchni tapety zmoczoną w wodzie szmatką – . Możliwe jest zastosowanie również detergentów – ważne, aby by nie były żrące. W przeciwnym wypadku może pojawić się uszkodzenie fototapety. Uszkodzeń takich nie da się usunąć czy zamaskować. Rozwiązaniem okazuje się być po prostu jej zamiana na nową, a to oznacza konieczność wydania pieniędzy.