Łazienka nie musi być miejscem bez wyrazu, w którym wszystko jest tak, jakby wyjęte było sprzed dwudziestu laty i wklejone w nasze własne pomieszczenie

<div style="text-align:justify">Sami decydujemy o tym, w jaki sposób wygląda nasza łazienka. Niestety wśród łazienek naszych przyjaciół ciężko jest poszukać takiej, która rzeczywiście przewyższałaby swoim designem. Z reguły miejsca te są traktowane po macoszemu, ponieważ najwięcej funduszy w aranżowaniu wnętrz pochłania pokój, do którego zapraszani są goście. Jako że z łazienki korzysta się bez specjalnych okazji, to częstokroć wygląda ona dosyć ubogo i raczej przeciętnie. </div>

Sami podejmujemy decyzję o tym, w jaki sposób prezentuje się nasza łazienka. Niestety pośród łazienek naszych znajomych trudno jest znaleźć taką, która w rzeczy samej biłaby swoim designem. Zazwyczaj miejsca te są traktowane po macoszemu, bo najwięcej gotówki w urządzaniu wnętrz potrzeba na pokój, gdzie proszeni są goście. Jako iż z łazienki korzysta się bez wyjątkowych okazji, to nieraz wygląda ona dosyć ubogo oraz raczej przeciętnie.

łazienka

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com
Warto odmienić ten zły trend oraz odważyć się na ekstrawaganckie dodatki bądź całkowicie odmienną aranżację. Zacząć możemy od zmiany kafelek na atrakcyjniejsze, lecz nikt nie każe robić aż tak znaczących rewolucji. Niekiedy wystarczą nieduże zmiany. Jeżeli chcemy, by nasze kąpiele były czasem pełnym wyciszenia, w czasie którego zaznajemy pełni harmonii to minimalistyczna łazienka (może zachwycić) będzie być dla nas odpowiednim pomysłem. Pozbycie się wielu wolnostojących szafeczek pełnych starych i nieużywanych kosmetyków to niezbędność.

W zamian za to za małe fundusze możemy zakupić jedną, lecz większą i pełną elegancji najprostszą półkę, w szczególności zamykaną. Gdy wszystkie rzeczy mają własne miejsce, świat zaczyna wyglądać na bardziej poukładany. Czasami postawienie jednej donicy z rośliną też jest dobrym pomysłem, lecz funkcjonalnym tylko wtedy, gdy nasza przestrzeń do zaaranżowania jest duża. Pozbycie się wszelakich żółtych kaczuszek z brzegu wanny, a w zamian za to postawianie tam świec, też powinno pomóc o uzyskaniu pożądanego wizerunku łazienki.

Jeśli jesteśmy fanami aktualnej mody to nowoczesne dywaniki łazienkowe ( przykłady) muszą się nam podobać.

Nie czekaj – czytaj (http://www.zinstudio.pl/), jeśli zaciekawiły Cię treści tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Pod tym linkiem znajduje się więcej detali.

Nie ma w nich ani odrobinę kiczu, co jeszcze kilka lat temu dominowało na prawie każdej podłodze w łazience. Specjalne materiały, z których są wykonane nadmienione dywaniki, powinny działać w ten sposób, aby nie przyciągać wilgoci oraz nie spowodować pleśni. Pierwszorzędnym rozwiązaniem będzie też obejrzenie katalogów z dodatkami łazienkowymi. Jeśli niewielkim kosztem chcemy zmienić wygląd tej przestrzeni, to spokojnie możemy to zrobić. Potrzeba wyłącznie odrobinę cierpliwości i dobrego gustu. Poszukajmy inspiracji oraz stwórzmy dom, w którym chcemy zamieszkać!