Mnóstwo różnych modeli fototapet

<div style="text-align:justify">W sklepach dostępnych jest wiele przeróżnych modeli fototapet. Jednakże nie jedynie wzorem powinno się kierować kupując ją.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Fototapety ścienne występują w czterech głównych wersjach.</div>

W sprzedaży dostępnych jest dużo rozmaitych wzorów fototapet. Jednak nie jedynie wzorem trzeba się kierować wybierając ją.
Fototapety ścienne występują w czterech istotnych gatunkach.

Są to fototapety z papieru, foliowe, laminowane, oraz winylowe. Fototapeta z papieru jest mało wytrzymała na wilgotność, czy ścieranie, wobec tego trzeba ją stosować w miejscach suchych, oraz takich gdzie nie będzie narażona na dotyk i ścieranie. Jej plusem jest cena, w porównaniu do pozostałych fototapet jest względnie niedroga.
pieniądze

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta winylowa jest bardzo odporna, na ogół wyposażona w podkład fizelinowy. Dzięki temu jest trwała i odporna na wilgotność, tłuszcz, również ścieranie, można ją myć. Jej struktura (zobacz: struktura na ścianę wewnętrzną) umożliwia cyrkulację powietrza, dzięki temu ściana pod nią oddycha. Półprodukt użyty do jej wyrobu powoduje, że są to znakomite fototapety do łazienki i kuchni. Fototapeta laminowana na podłożu lateksowym jest niezwykle odporna na wszelakiego typu szorowanie, jest możliwość ją myć wielokrotnie, nawet specyfikami syntetycznymi. Wodoszczelna idealna do toalety i kuchni, natomiast z powodzeniem można wykorzystywać ją również w innych pokojach. Jej atutem jest to, że bardzo dobrze kryje mankamenty i niedoskonałości ścian. Fototapeta foliowa jest samoprzylepna, druk położony jest na tkaninie poliestrowej. Ów typ fototapety przykleja się na prostych przestrzeniach.

Sporadycznie wykorzystuje się ją na ścianach, częściej na sprzętach, skórzane dywany drzwiach.
Niezwykłą opcją jest fototapeta 3D. Jest to niezaprzeczalnie nietuzinkowa, nadzwyczajna i nadzwyczaj atrakcyjna ozdoba każdego pokoju.